18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Jan Urbaniak zwycięzcą 46. edycji Maratonu "Wpław przez Kiekrz" [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Gratulacje za zwycięstwo Janowi Urbaniakowi składała m.in. jego babcia
Gratulacje za zwycięstwo Janowi Urbaniakowi składała m.in. jego babcia Grzegorz Dembiński
46. edycję Maratonu Pływackiego "Wpław przez Kiekrz" im. Stanisława Garczarczyka wygrał niespełna 18-letni Jan Urbaniak z Warty Poznań. Najszybsza wśród kobiet na trasie liczącej 7,5 km była 19-letnia Izabella Grzegorczyk z Posnanii. To pierwszy triumf Urbaniaka w Kiekrzu, który ze względu na niepełnoletność (18 lat skończy w sierpniu) został dopuszczony do rywalizacji w trybie warunkowym.

W zawodach rozegranych po raz drugi w historii na przystani ŻLKS (poprzednio w latach 70-tych minionego wieku) wystartowało ponad 150. zawodników.

W biegu głównym lider klasyfikacji Grand Prix Wielkopolski wyprzedził olsztynianina, Sylwestra Borowicza-Skonecznego o prawie dwie minuty. Trzeci na mecie zameldował się pogromca Kiekrza z 2006 r., Tadeusz Gołembiewski (City Zen Poznań). Czwarta w 14-osobowej stawce była wspomniana Grzegorczyk.

Z kolei w wyścigu GP Wielkopolski na 3000 m triumfowali warciarze, Arkadiusz Osess przed swoim bratem Filipem. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Piotr Dulski z Posnanii.

W gronie kobiet równych sobie nie miała liderka klasyfikacji GP, Katarzyna Walczak (Warta). Wyścig policjantów po raz jedenasty w historii wygrał (od jedenastu lat jest on też rozgrywany) wygrał Daniel Osik (Poznań). Natomiast mistrzem Wielkopolski ratowników został Ryszard Krzyżan (Poznań).

Impreza zgromadziła na starcie też liczną publiczność. Uczestnicy nie mieli powodów do narzekań na warunki zmagań z żywiołem. Temperatura wody wynosiła 19 stopni Celsjusza, a powietrza - 21 (zawodnikom nie przeszkadzał wiatr, ani deszcz).