Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Janusz Palikot powołuje Forum Młodych, a Naszość szuka UFO... [FILMY]

Paulina Jęczmionka
Spotkanie z Januszem Palikotem przerwali członkowie poznańskiej Naszości
Spotkanie z Januszem Palikotem przerwali członkowie poznańskiej Naszości Łukasz Gdak/naszemiasto.pl
Janusz Palikot spotkał się w Poznaniu z działaczami swojej partii oraz sympatykami podczas pierwszego Forum Młodych. I przekonywał, że jego Ruch jest alternatywą dla młodych ludzi. Spotkanie na poznańskich targach zakłóciła "Naszość".

Na spotkanie z Januszem Palikotem przyszło około 200 osób. Część z nich mogła być jednak nieco zdziwiona formułą spotkania, ponieważ wystąpienie Palikota poprzedziły wykłady naukowców na temat... bezpieczeństwa. Wykładowcy mówili m.in. o stategii budowania bezpieczeństwa w firmie. Sponsorem kongresu Forum Młodych Ruchu Palikota była bowiem poznańska Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa.

ZOBACZ FILM:

CZYTAJ TEŻ:
JANUSZ PALIKOT NA SPOTKANIU Z DZIAŁACZAMI

Sam Palikot rozpoczął spotkanie z młodymi od cytatu z "Gazety Wyborczej", która opublikowała wywiad z adwokatem - pełnomocnikiem Abu Zajdy z Al-Kaidy, który mógł być torturowany w więzieniu w Polsce.

- Na polskiej ziemi torturowano ludzi - mówił Palikot. - Największą odpowiedzialność ponoszą za to Amerykanie. Nie chcę oskarżać żadnego z polskich polityków, ale na pewno nie wolno nam zamieść tej sprawy pod dywan. Jedno już wiemy - więzienia w Polsce były. Trudno mi uwierzyć, że ktoś, kto zgodził się na ich powstanie, wiedział, że mają tam być prowadzone tortury, ale trudno mi też uwierzyć, że nie docierały do niego żadne sygnały, że się nie domyślał.

Janusz Palikot dodał, że taki cynizm w polityce skutecznie odstrasza od niej młodych ludzi i wywołuje protesty. Ruch Palikota chce to zmienić, dlatego powołuje swoją młodzieżówkę.

- Młodzi ludzie nie chcą brać udziału w życiu politycznym, nie chodzą też do wyborów - mówił poseł. - Dlatego jesteśmy w trakcie przygotowywania projektu ustawy, która wprowadziłaby możliwość głosowania przez internet. Zdaję sobie sprawę, że parlament tego nie przegłosuje, ale i tak mamy zamiar o tym głośno mówić. W Sejmie tej kadencji przepadnie pewnie około 80 procent naszych projektów, ale ważne, by społeczeństwo o nich usłyszało i uwierzyło, że coś można w tym kraju zmienić, tylko trzeba głosować w wyborach.

Palikot rozmawiał też z młodymi ludźmi o bezrobociu. I przekonywał, że państwo musi tworzyć nowe miejsca pracy oraz wprowadzać ułatwienia dla firm, a także dbać o szkolnictwo zawodowe i praktyki rzemieślnicze.

W rozmowie z dziennikarzami Palikot odniósł się także do zaplanowanego na wtorek spotkania z Donaldem Tuskiem w sprawie reformy emerytalnej. I zapowiedział, że Ruch Palikota przedstawi premierowi dwa warunki, których spełnienie zdecyduje o głosowaniu Ruchu za reformą emerytalną. Palikot chce obietnicy podwyższenia progów dochodowych uprawniających do pomocy społecznej oraz obowiązkowych badań po 60 roku co do zdolności do pracy.

Spotkanie Forum Młodych Ruchu Palikota przerwało kilku działaczy inicjatywy "Naszość", która w przebraniach weszła do sali skandując "Nie dla ufo" i trzymając transparent z napisem "tajne więzienia sijajej".

ZOBACZ FILM:

CZYTAJ TEŻ:
WIEC POPARCIA DLA ACTA I PREMIERA TUSKA - AKCJA NASZOŚCI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski