Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jarosław Kaczyński kontynuuje spotkania z Polakami. Ujawnił, kiedy będzie spadać inflacja [ZDJĘCIA]

Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
W ramach spotkań z Polakami prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził województwo podkarpackie. O godz. 13 rozpoczęła się wizyta w Mielcu, a na godzinę 16:30 zaplanowano spotkanie w Stalowej Woli. W czasie przemówienia Kaczyński wspomniał o kryzysie ekonomicznym, który w Polsce przejawia się wysoką inflacją - w jego opinii ta już niedługo zacznie się zmniejszać.

Podczas spotkań Jarosław Kaczyński odnosi się do aktualnych problemów politycznych i prezentuje pomysły rozwiązań.

Niedzielną wizytę w Mielcu prezes PiS rozpoczął od złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych Wyklętych.

– Mamy szczególną sytuację w Polsce. Z jednej strony mamy kryzys ekonomiczny, który jest na świecie, oraz wojnę za naszą granicą. Są to wydarzenia, których nikt się nie spodziewał – powiedział Jarosław Kaczyński po rozpoczęciu spotkania w Mielcu.

– Kryzys ekonomiczny dla każdego obywatela jest uciążliwy i dotyka ogromną część Polaków. Dlatego władza musi reagować. Rząd PiS nie siedzi z założonym rękoma – dodał.

Jarosław Kaczyński zauważył, że nasz kraj co kilka lat mierzy się z kryzysami. Przypomniał, że w latach 90. poziom życia był bardzo niski, a bezrobocie – wysokie. Następnie, w latach kiedy rządziła opozycja z Donaldem Tuskiem na czele, było tak samo. My nie powtarzamy błędów poprzedników – powiedział.

– Opozycja pozwalała, będąc przy władzy, na okradanie naszej Ojczyzny. Wiele afer mają także za sobą. Rząd PiS potrafi przyznać się do błędów, ale nie patrzymy na siebie tylko realizujemy obietnice dane rodakom – dodał.

Kaczyński stwierdził, że opozycja ogłosiła się opozycją totalną i stosuje metody, które już wykraczają poza normalną praktykę demokracji. Według niego, na różnych poziomach te wymogi są przekraczane, ale razem tworzy to bardzo niedobrą atmosferę.

Walka PiS z problemami Polaków

Kaczyński przekonywał, że rząd PiS robi wszystko, co możliwe, by walczyć z problemami.

– Wybraliśmy drogę działań zabezpieczających i pomagających Polakom. Inflacja jest globalnym problemem, z którym walczą kraje świata. Polska, rząd PiS także robi w tym kierunku wiele – stwierdził.

Prezes PiS odniósł się również do bezpieczeństwa energetycznego.

– Zabezpieczamy Polskę: gromadzimy węgiel oraz wszystkie potrzebne surowce energetyczne. Obniżka na energię elektryczną w Polsce, porównując kraje Europy, jest także znacząca – oświadczył.

Według Kaczyńskiego inflacja ma zacząć spadać.

– Inflacja będzie spadać. Poprzez stosowane skuteczne zabiegi osiągniemy cel: w przyszłym roku będzie znacząco mniejsza. Gdyby dzisiaj przy władzy była opozycja, efekt byłby zupełnie odwrotny – mówił prezes PiS.

– Kryzys ekonomiczny może dotknąć każdego obywatela. Dlatego władza musi reagować. Rząd PiS to robi – dodał.

Jarosław Kaczyński odniósł się również do wojny pomiędzy Rosją a Ukrainą.

– Wspieramy Ukrainę na wielu płaszczyznach. Mój śp. brat przewidział te wydarzenia, dlatego nie możemy pozwolić, żeby spełniły się one na większą skalę. Dozbrajamy Wojsko Polskie i odstraszamy agresora (…) Mamy za granicą wojnę. Jeżeli chcemy uniknąć tego samego u nas, to musimy być bardzo silni. Wzrost wydatków na armię z PKB od przyszłego roku oraz zakup i produkcja broni jest konieczna, aby Polska była bezpieczna– przyznał.

Poruszona została również kwestia immunitetów:

– Planujemy zniesienie immunitetów formalnych. Dotyczyć to powinno nie tylko posłów, ale również sędziów i prokuratorów. W wielu państwach UE tak jest. W Polsce immunitet jest nadużywany. Dlatego należy to zmienić– oznajmił Kaczyński.

Armia ochrony wyborców

Zdaniem Kaczyńskiego stawką kolejnych wyborów będzie to, "czy Polacy zdecydują, kto w Polsce rządzi, czy też decyduje się o tym w Berlinie".

Musimy stworzyć armię ochrony wyborów. Chcemy też udoskonalić przepisy dotyczące kontroli wyborów, by ich fałszowanie było dużo trudniejsze niż jest to w tej chwili - mówił prezes PiS

Musimy uczynić wszystko, żeby wygrać, bo Polska musi pozostać państwem suwerennym, w imię naszej godności narodowej, osobistej, ale także w imię naszych interesów. One będą naruszone, jeżeli nie będziemy suwerenni. Musimy być suwerenni jeszcze bardziej niż w tej chwili – oświadczył prezes PiS na spotkaniu z mieszkańcami Mielca.

Będziemy musieli doprowadzić do tego, żeby odpowiednie służby państwowe strzegły, żeby nie było awantur, nie było opluwania ludzi (...), obrażania ludzi, którzy będą podejrzewani o to, że nas popierają – dodał.

Stać nas na to. Stać nas też na to, żeby udoskonalić przepisy dotyczące kontroli wyborów w ten sposób, żeby to fałszowanie było dużo trudniejsze, niż jest to w tej chwili - zapowiedział Kaczyński.

Następnie prezes PiS Jarosław Kaczyński, odpowiadając na pytania mieszkańców Mielca, zapowiedział, że jego ugrupowanie złoży w Sejmie projekt ustawy przedłużającej kadencję samorządów o pół roku.

Wystąpimy z projektem jej przedłużenia (kadencji samorządów – PAP) o pół roku, czyli będzie pięć i pół. To z powodu tego, że zbiegły się wybory i to jest niewykonalne, żeby przeprowadzić na raz wybory samorządowe i parlamentarne. To mówi PKW i to mówią także wszyscy szefowie finansów partyjnych – powiedział szef PiS.

Kaczyński zwrócił uwagę, że niektórzy chcieli przedłużyć kadencję samorządów o rok, ale – jak powiedział – prezydent Andrzej Duda uznał, że o pół roku.

Ponieważ jego podpis jest tutaj konieczny, więc krótko mówiąc, to zdecydowało i nasz postulat, projekt ustawy będzie o pół roku – oświadczył Kaczyński.

mac

Jarosław Kaczyński kontynuuje spotkania z Polakami. Ujawnił,...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jarosław Kaczyński kontynuuje spotkania z Polakami. Ujawnił, kiedy będzie spadać inflacja [ZDJĘCIA] - Portal i.pl

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski