sportowy24
  Jarosław Skrzyczyński z Agro-Handlu Śrem w setce najlepszych...

  Jarosław Skrzyczyński z Agro-Handlu Śrem w setce najlepszych jeźdźców na świecie

  Marek Lubawiński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jarosław Skrzyczyński z Agro-Handlu Śrem.

  Jarosław Skrzyczyński z Agro-Handlu Śrem. ©Waldemar Wylegalski

  Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel Śrem w opublikowanym we wtorek nowym rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej (FEI) zajmuje 84. miejsc. Tym samym jest drugim w historii polskiego jeździectwa zawodnikiem (odkąd obowiązuje aktualny system), po Aleksandrze Lusinie, który znalazł się w najlepszej setce najlepszych na świecie specjalistów w skokach przez przeszkody.
  Jarosław Skrzyczyński z Agro-Handlu Śrem.

  Jarosław Skrzyczyński z Agro-Handlu Śrem. ©Waldemar Wylegalski

  Jarosław Skrzyczyński ostatnio swój dorobek znacznie powiększył po zawodach w słowackim Samorinie i Poznaniu na Cavaliadzie. Na obecny wynik jeźdźca ze Śremu składa się 10 zwycięstw, 9 drugich, 6 trzecich (w tym jedno w grupie C) i 5 czwartych miejsc zdobytych w ciągu 12 ostatnich miesięcy w konkursach zaliczanych do FEI Longines Rankings. Punkty zdobywał w tym czasie na aż 6 koniach: Chacllanie (545), Silver Shine’ie (370), Calevo (220), Quintelli (135), Crazy Quicku (35) i Jerico (35).


  Przed Jarosławem Skrzyczyńskim teraz ciężka praca, bo aby utrzymać tę pozycję lub awansować, musi zdobywać co najmniej 35 punktów w jednym starcie (liczy się 30 najlepszych wyników). Najlepszą okazję ku temu będzie miał już w tym tygodniu na CSI4* w Salzburgu, a w styczniu na CSI2* w Neustadt-Dose i CSI5* w Lipsku.

  Po raz kolejny awanse odnotowali także inni Polacy: Kamil Grzelczyk (na 205. miejsce), Krzysztof Ludwiczak (211.), Wojciech Wojcianiec (282.), Michał Kaźmierczak (318.), Andrzej Opłatek (398.) i Maksymilian Wechta (427.).

  W czołówce rankingu pierwsza trójka pozostaje bez zmian: Kent Farrington (USA), McLain Ward (USA) i Kevin Staut (FRA). Na czwarte miejsce z siódmego awansował mistrz Europy Szwed Peder Fredricson.

  W rankingu skoczków FEI sklasyfikowanych jest 3153 jeźdźców (w tym 49 Polaków). Aby znaleźć się w tym gronie trzeba startować skutecznie w konkursach Grand Prix przynajmniej na poziomie CSI2* (145 cm).

  Cavaliada 2017 = zobacz wideo:
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl