Jaworzyna Express - jedyna taka frajda w Polsce! Rusza sezon narciarski w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka

Materiał informacyjny - KOLEJ GONDOLOWA JAWORZYNA KRYNICKA SA
Już od 17 grudnia miłośnicy białego szaleństwa będą mogli skorzystać z udostępnionych tras narciarskich w ośrodku Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej. Dla entuzjastów sportów zimowych ten sezon zapowiada się wyjątkowo. Nowością jest tutaj 6-osobowa kolej krzesełkowa - najnowocześniejsza kanapa narciarska w Polsce.

Nadszedł moment na który z utęsknieniem czekali wszyscy entuzjaści sportów zimowych. Od 17 grudnia miłośnicy białego szaleństwa będą mogli ruszyć do ośrodka Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej i skorzystać z tamtejszych udostępnionych tras narciarskich. Dlatego już proponujemy przygotować narty oraz deski. W ośrodku do dyspozycji narciarzy będą trasa nr 1 o długości 2600 m, trasa nr 3 mierząca 700 m oraz trasa szkoleniowa na szczycie. Zostanie otwarta również trasa nr 2 (1000m).

PKL dla entuzjastów sportów zimowych również w tym miesiącu przygotowały sporą niespodziankę! W grudniu narciarze skorzystają z nowoczesnej 6-osobowej kolei krzesełkowej Jaworzyna Express.

- Zależy nam, by ciągle rozwijać i poszerzać ofertę w naszych ośrodkach, a także dostosowywać ją do zmieniających się trendów tak, by miłośnicy białego szaleństwa byli usatysfakcjonowani warunkami, które im oferujemy. Modernizacja kolei w ośrodku narciarskim Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej to inwestycja, która akłada nie tylko uruchomienie najnowocześniejszej na rynku 6-osobowej kolei krzesełkowej, ale także zmodernizowanie trasy narciarskiej nr 6 pod kątem oświetlenia. Będzie ona tradycyjnie ratrakowana w ciągu dnia, by popołudniami i wieczorem warunki na stoku były atrakcyjne tak samo, jak w godzinach porannych - mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu Grupy PKL.

Tu podaj tekst alternatywny
Ośrodek narciarski PKL Jaworzyna Krynicka

Zima na Jaworzynie Krynickiej

Na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu. Dlatego miejsce to i ośrodek narciarski Grupy PKL od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników sportów zimowych.

Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 6 tras zjazdowych o łącznej długości 10 km. W tutejszym ośrodku znajduje się również wymagająca 1000-metrowa homologowana przez FIS trasa nr 5. To jednak nie wszystko! Najmłodsi amatorzy białego szaleństwa będą mogli spróbować swoich sił na wyciągu szkoleniowym Żółwik.

Gospodarze stacji pomyśleli także o wszystkich, którym nie wystarcza zwykle szusowanie. Na Jaworzynie Krynickiej można też spróbować jazdy na „tyczkach” z pomiarem czasu. Slalom znajduje się na trasie nr 2. Przy dolnej stacji na najmłodszych czeka strefa dzieciaka z Magicznym Dywanem i atrakcyjnymi przeszkodami.

Tu podaj tekst alternatywny
Wyratrakowane trasy w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka czekaja na narciarzy

Większość trasy znajdujących się w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka jest oświetlonych, wszystkie ratrakowane i sztucznie dośnieżane. Osoby, które nie posiadają swojego sprzętu narciarskiego mogą być spokojne, ponieważ na miejscu mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz centrum testowego Rossignol i Kastle. Dodatkowo w ośrodku znajduje się również serwis oraz licencjonowana szkoła i Akademia Misia Polarnego.

Jaworzyna Express – nowa kolej zostanie udostępniona w tym sezonie narciarskim

Tu podaj tekst alternatywny
Jaworzyna Express - jedyna taka frajda w Polsce!

Ośrodek PKL Jaworzyna Krynicka co roku oferuje narciarzom trasy o różnym stopniu trudności dostosowane do umiejętności oraz malownicze widoki. W tym sezonie dodatkowo kusi nie tylko pięknymi i rozległymi panoramami na Beskid Sądecki, ale przede wszystkim sześcioosobową gondolą oraz najnowocześniejszą w Polsce sześcioosobową koleją krzesełkową Jaworzyna Express firmy Doppelmayr. Nowoczesna 6-osobowa kolej krzesełkowa zastąpi – dobrze znaną w ośrodku – 4-osobową kolej, znajdującą się na trasie nr 6.

Tu podaj tekst alternatywny
Jaworzyna Express - nowa 6-osobowa kolej w ośrodku

Do tej pory w ośrodku narciarskim PKL na Jaworzynie Krynickiej miłośnicy narciarstwa i snowboardu mogli skorzystać z czteroosobowej kolei krzesełkowej, czterech wyciągów orczykowych, atrakcji dla najmłodszych narciarzy, a także 10 km malowniczych tras zjazdowych, w tym najdłuższej oświetlonej w Polsce (2600 metrów). W tym sezonie zimowym ośrodek Grupy PKL przygotował sporo nowości.

Dolna stacja nowej kolei Jaworzyna Express znajduje się tuż obok stacji dolnej Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka. W tym sezonie zimowym narciarze na wzniesienie dotrą na wygodnych, podgrzewanych i kubełkowych kanapach z osłoną. Jaworzyna Express będzie poruszać się z prędkością 5 m/s, dzięki temu miłośnicy białego szaleństwa kilometrową trasę, pokonają w trzy minuty. Docelowa przepustowość kolei Jaworzyna Express wyniesie 2800 os/h.

Tu podaj tekst alternatywny
Trasy narciarskie w ośrodku Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej

Ale to nie wszystkie niespodzianki, jakie czekają na entuzjastów sportów zimowych w ośrodku na Jaworzynie Krynickiej. Nowością będzie także zmodernizowana pod kątem oświetlenia trasa narciarska nr 6, która tradycyjnie będzie ratrakowana w ciągu dnia, by popołudniami i wieczorem warunki na stoku były tak samo atrakcyjne, jak w godzinach porannych.

Na Jaworzynie Krynickiej przy zakupie on-line skipass wieczorowy dostępny będzie już od 50 zł (cena skipassu ulgowego w sezonie wysokim). Skipass dzienny kupimy w sezonie niskim w cenie od 90 zł a w sezonie wysokim już od 115 zł.

Cennik skipassów - Jaworzyna Krynicka

Skipassy można rezerwować w sklepie internetowym PKL.

Wieczorne wyjazdy na narty

Jeśli chcecie spędzić Sylwester na stoku zachęcamy do skorzystania z oferty PKL Tours, w ramach której dostępny jest wieczorowy wyjazd do Jaworzyny Krynickiej i aktywnie spędzony czas na trasach w ośrodku PKL. Startujemy 31 grudnia 2022 o godz. o 16:30 z Nowego Sącza, a wracamy półgodziny po północy już w 2023.

Tu podaj tekst alternatywny
Oświetlone trasy w ośrodku Grupy PKL Jaworzyna Krynicka

Od 6 stycznia narciarze będą mogli skorzystać z regularnych wieczornych wyjazdów na narty do Jaworzyny Krynickiej, które dostępne są w ofercie PKL Tours. Udział w jednodniowej wycieczce, która umożliwia skorzystanie z tras narciarskich wieczorową porą może wziąć każdy. W sezonie zimowym w piątki i w soboty na uczestników wycieczki o godzinie 16:45 będzie czekać autobus przy Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Aleja Wolności) w Nowym Sączu. Narciarze autobusami z logo PKL Tours zostaną transportowani bezpośrednio do ośrodka PKL Jaworzyna Krynicka.

Podczas podróży miłośnicy sportów zimowych otrzymają przygotowany skipass, który pozwoli na wieczorową jazdę i korzystanie ze stoku w ośrodku PKL. W ramach jazdy po zmroku do dyspozycji narciarzy udostępnione będą dwie dobrze utrzymane, w pełni oświetlone oraz lubiane trasy - ponad kilometrowy odcinek trasy nr 1 i cała wyratrakowana i przygotowana trasa nr 6.

W ramach wycieczki z PKL Tours narciarze mają również zapewnione ubezpieczenie oraz powrotną podróż. Powrotny autobus z Krynicy-Zdrój do Nowego Sącza przewidziany jest o godzinie: 21:15.

Godziny otwarcia ośrodka PKL Jaworzyna Krynicka oraz informacje o atrakcjach dostępne są na stronie internetowej PKL.

PKL rekomendują rezerwacje skipassów przez sklep internetowy na stronie www.sklep.pkl.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Jaworzyna Express - jedyna taka frajda w Polsce! Rusza sezon narciarski w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka - Dziennik Bałtycki

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie