Jeździectwo: Jarosław Skrzyczyński z Agro-Handlu Śrem poza finałem Pucharu Świata

LUMAR
Jarosław Skrzyczyński z Agro-Handlu Śrem
Jarosław Skrzyczyński z Agro-Handlu Śrem ANNA PAWLAK/WWW.SWIATKONI.PL
Jarosław Skrzyczyński z Agro-Handlu Śrem nie wystąpi w niedzielnym finale jeździeckiego Pucharu Świata w skokach przez przeszkody rozgrywanym w Goeteborgu. O prymat ubiegać się będzie 24 zawodniczek i zawodników. Polak sklasyfikowany został po dwóch półfinałach na 35. miejscu.

Jarosław Skrzyczyński startował w Szwecji na 10-letnim ogierze Balouzino. W pierwszym półfinale pokonał parcours w konkursie szybkości (wysokość przeszkód 150 cm) bez punktów karnych i uplasował się na 24. pozycji, natomiast w drugim (dwunawrotowym) był 37. Miał bowiem aż cztery zrzutki.

W półfinałach triumfowali Amerykanka Beezie Madden na Simonie oraz Szwajcar Steve Guerdat na Nino de Bussonnets.

35-letni Polak lepiej spisał się w tzw. zawodach towarzyszących. W konkursie nr 5 zwykłym (przeszkody 140 m) był na wałachu Crazy Quick drugi, natomiast nr 2 na wałachu Baltazarze du Rouet - 13.

Przed Skrzyczyńskim w finałowej imprezie Pucharu Świata wystąpili: Grzegorz Kubiak (cztery razy), Rudolf Mrugała, Jarosław Płatos, Krzysztof Prasek, Jacek Zagor, Łukasz Jończyk i Krzysztof Ludwiczak.

Finał Pucharu Świata w skokach przez przeszkody po raz pierwszy rozegrano w 1979 roku, a zwyciężył wtedy 36-letni Hugo Simon z Austrii, który wygrywał jeszcze dwukrotnie - ostatnio w wieku 53 lat w 1996.