Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Jeździectwo: Marek Lewicki najlepszy na parkurze w Lesznie

Marek Lubawiński
Marek Lewicki wygrał Grand Prix Leszna
Zwycięstwem Marka Lewickiego z KJ Czahary Pogorzelica na koniu Algot zakończył się konkurs Grad Prix Leszna rozgrywany w ramach czwartej kwalifikacji jeździeckiego PGNiG Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody. Zawody odbyły się w hali Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu.

Do rozgrywki najważniejszego konkursu pucharowej rywalizacji awansowało 12 z 45 startujących par. Finałowy baraż był bardzo emocjonujący. Ostatecznie tuż za Lewickim uplasował się Grzegorz Kubiak z SJT Gdańsk na klaczy Aviata, a trzeci był Jarosław Skrzyczyński z Agro-Handlu Śrem na klaczy Quintera, który także zajął czwarte miejsce na Balouzino.

Pozycję lidera pucharowych rozgrywek utrzymał Jarosław Skrzyczyński, a na miejsce drugie awansował Łukasz Brzóska z KJ Miralex Gonitwa Skórka, który leszczyńskie zawody ukończył na czwartym miejscu. Po zdobyciu 20 punktów za zwycięstwo w Lesznie Marek Lewicki awansował na trzecie miejsce.

Konkurs pucharowy młodych Jeźdźców wygrał Wojciech Dahlke (Kłos Budzyń) na wracającym do świetnej formy Van-damme. W tej kategorii w rozgrywce wystartowało tylko dwóch zawodników. Drugą lokatą musiał zadowolić się Maksymilian Wechta z Wechty Ros-nówko startujący na Torado 2, który w decydującym przejeździe miał czas o niespełna 1,5 sekundy gorszy od zwycięzcy. Nową liderką wśród młodych jeźdźców została Monika Jackiewicz, która w Lesznie zajęła trzecią pozycję.

Z kolei w zmaganiach juniorów najlepiej spisała się Adrianna Ostrowska (Napoleońska Zagroda) startująca na ogierze Imequyl. Liderką HPP jest Monika Grundkowska z Krakowa.

W zawodach w Lesznie wzięło udział 110 zawodników na 240 koniach. Następne zawody z cyklu PGNiG HPP odbędą się od 9 do 11 marca, a gospodarzem będzie Klub Jeździecki Szary w Michałowicach koło Krakowa. Finał jeździeckiego Pucharu Polski zaplanowano na weekend od 30 marca do 1 kwietnia w Janowie Podlaskim.