Judo: Mistrzostwa Wielkopolski w Suchym Lesie. Gospodarze dwukrotnie na podium

ŁOS
Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo to druga co do wielkości impreza w tej dyscyplinie sportu w naszym kraju. W Suchym Lesie rozegrana została 10. edycja tych zawodów.

Na starcie stanęło ponad 800. uczestników ze 120 klubów z Polski. Przyjechali też judocy z Niemiec i Rosji. W ramach Pucharu Polski rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: do lat 18 (juniorzy młodsi), 15 (młodzicy) i 13 (dzieci).

- Na sześciu matach uczestnicy - pod okiem 20 sędziów - walczyli w 55 kategoriach wagowych. W sumie odbyło się około 1300 walk - wylicza Henryk Kusza, główny organizator zawodów.

Obsada była bardzo silna. Przyjechali czołowi zawodnicy i zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych. Gospodarze - reprezentanci Gimnazjonu Suchy Las - dwukrotnie stanęli na podium. Wśród juniorów młodszych srebrny medal w kategorii 73 kg zdobył Michał Winiarski. Natomiast w rywalizacji dziewcząt (także w kategorii do lat 15) trzecie miejsce wywalczyła Anna Olejnik.

Nowością jest specjalny, dwudniowy obóz treningowy, który zakończy się dzisiaj. Bierze w nim udział kilkadziesiąt osób. - Chcemy, żeby pod okiem doświadczonych trenerów odbyło się jak najwięcej zajęć praktycznych, w tym sporo walk treningowych - dodaje Henryk Kusza.

Warto podkreślić, że w miniony weekend w zawodach Pucharu Polski seniorek trzecie miejsce wywalczyła wychowanka Gimnazjonu Suchy Las Anna Woronowicz (kat. do 70 kg). Zawody odbyły się w Opolu.