Justyna Kowalczyk w finale sprintu zawodów Pucharu Świata w Davos. Zmierzy się z Marit Bjoergen

LUMAR
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk w imponującym stylu zwyciężyła w pierwszym biegu półfinałowym sprintu techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Davos. Polka (czas 3.56,3) wyprzedziła o ponad sekundę Anne Marię Kylloenen z Finlandii.

Marit Bjoergen w swoim pófinale była druga. Wygrała Francuzka Aurore Jean. Odpadła natomiast z rywalizacji Amerykanka Kikkan Randall, liderka klasyfikacji sprintu.

Przypomnijmy, że wcześniej Kowalczyk z czasem 3:56,4 sekundy wygrała swoją serię ćwierćfinałową. Drugą Austriaczkę Katerinę Smutną wyprzedziła o 2,6 sekundy.

Do półfinału zakwalifikowała się także Norweżka Mariy Bjoergen, w która w swej serii ćwierćfinałowej zajęła drugie miejsce, ulegając na finiszu Rosjance Julii Iwanowej - 3,55,5 sekundy.

W eliminacjach biegaczka z Kasiny Wielkiej, która prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ, uzyskała najlepszy czas eliminacji - 3.55,40.