Justyna Kowalczyk zdeklasowała Marit Bjoergen w finale sprintu zawodów Pucharu Świata w Davos

LUMAR
Justyny Kowalczyk wygrała w finale sprintu techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Davos
Justyna Kowalczyk zwyciężyła w sobotę w finale sprintu techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Davos. Polka (czas 3.56,0) wyprzedziła o blisko trzy sekundy wyprzedziła Marit Bjoergen z Norwegii. Trzecia była Anna Kylleonen z Finlandii. To 25. zwycięstwo w karierze podopiecznej trenera Aleksandra Wierietielnego, która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Polka na pierwszych trzystu metrach uzyskała sporą przewagę, bo przecież Kowalczyk znakomicie spisuje się na podbiegach. Po zjeździe Marit Bjoergen oglądała plecy naszej zawodniczki, i to ze znacznej odległości. I tak było już do mety. Przewaga Polki byłaby pewnie większa, ale liderka klasyfikacji Pucharu Świata wyraźnie zwolniła ciesząc się z wielkiego triumfu.

W czwartek, 21 lutego w Val die Fiemme pierwszy bieg o medale mistrzostw świata. Kwalifikacje sprintu techniką klasyczną rozpoczną się o godz. 10.45. Po zawodach Pucharu Świata w Davos Justyna Kowalczyk jest wielką faworytką mistrzowskiej rywalizacji.

Dodajmy, że w Davos Kowalczyk w bezpośredniej rywalizacji pokonała Bjoergen po raz pierwszy w tym sezonie.