Kabaret Trzecia Strona Medalu wygrał marcową eliminację...

  Kabaret Trzecia Strona Medalu wygrał marcową eliminację festiwalu Zostań gwiazdą kabaretu

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Gitarzysta z kabaretu Trzecia Strona Medalu grał tak długo, aż kolega nie wrzucił mu pieniążka
  1/4
  przejdź do galerii

  Gitarzysta z kabaretu Trzecia Strona Medalu grał tak długo, aż kolega nie wrzucił mu pieniążka ©Mikołaj Dobski

  Krakowski kabaret Trzecia Strona Medalu najbardziej podobał się poznańskiej publiczności podczas marcowej eliminacji XIII festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu
  Kabaret Trzecia Strona Medalu z Krakowa wygrał marcową eliminację XIII festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu. Odbyła się ona w piątek wieczorem w Scenie na Piętrze. Poznańskiej publiczności zdecydowanie podobał się jego kabaretowy" dżingiel ". A " dżingiel " w kabarecie oddziela skecz od skeczu, monolog od monologu. Zazwyczaj jest to kilkanaście taktów nagranej muzyki do klaskania.

  Tutaj muzyk grał na żywo na gitarze tak długo aż mu kolega z kabaretu nie wrzucił monety do garnuszka.
  Jeśli moneta była malutka grał dalej. A publiczność cały czas klaskała. Było więc to nawiązanie do dawnej tradycji gdy w kabaretach pojawiała się muzyka na żywo. W kategorii "Improwizacja" zwycięstwo przypadło kabaretowi O Tak O z Białegostoku. Publiczność jak zawsze wymyśliła jak zwykle ciekawy temat do improwizacji.

  Była to gra o nazwie "Alfabet". Bohaterem był piekarz będący nad morzem, który trafił do damskiej toalety. Zwycięzcy eliminacji otrzymali m.in. statuetkę Stowarzyszenia Zostań Gwiazdą Kabaretu. , Gościem specjalnym eliminacji był Kabaret Młodych Panów. Przedstawił swój jubileuszowy program przygotowany z okazji 10 lecia kabaretu. Artyści zaprosili publiczność do restauracji na bankiet jubileuszowy. Pokazał polską restaurację w krzywym zwierciadle.

  Następna eliminacja 17 kwietnia. W konkursie wystąpią kabarety - Hyrki z Warszawy i Nic nie szkodzi z Wrocławia. Gościem specjalnym będą kabarety Jurki i Hrabi w premierowym przedstawieniu " Aktorem w płot ". Niestety biletów na ten wieczór już nie ma.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  było super

  RS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  dziś miałem zaszczyt oglądać bardzo fajnie życze powodzenia i sukcesów

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo