Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kaczyński w Wielkopolsce walczył o głosy. Witały go tłumy [ZDJĘCIA]

Paulina Jęczmionka
Kaczyński w Wielkopolsce walczył o głosy
Kaczyński w Wielkopolsce walczył o głosy
Prawo i Sprawiedliwość od miesięcy zyskuje na popularności. Kolejne sondaże wróżą zwycięstwo nad Platformą. A kierownictwo partii nie ustaje w wysiłkach, by tę tendencję utrzymać. Jarosław Kaczyński cały czas jeździ po kraju, przedstawiając swój program, ale i bezpardonowo atakując rząd. W miniony weekend kolejny raz odwiedził Wielkopolskę. Tym razem był na południu regionu, gdzie na prezesa PiS czekały tłumy wyborców.

Pełna sala w Rawiczu
Zanim Jarosław Kaczyński stanął za mównicą, sala sportowa w Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Hallera wypełniła się po brzegi. Mieszkańcy, lokalni działacze przywitali prezesa PiS-u gromkimi brawami.

Jarosław Kaczyński ostro krytykował obecny rząd. Przekonywał, że państwo jest chore zarówno w zakresie wymiaru sprawiedliwości, jak i w wielu innych dziedzinach. Zauważył, że społeczeństwo dzieli się na słabszych i silniejszych, a ci drudzy z racji swoich koneksji mają wpływ na podejmowanie decyzji. - Nie są to jednak decyzje podejmowane jawnie. Wydaje się, że ta władza jeszcze bardziej niż poprzednie rządy liczy się nie tylko z grupami silnych i wpływowych ludzi, ale też z innymi państwami jak Rosja czy Niemcy. Kiedy Tusk patrzy na Polskę, to widzi właśnie te węzły, w których jest siła. Nie baczy na resztę, na miliony Polaków. Dla nich ma propagandę i tak zwany pijar - grzmiał prezes.

Lider opozycji w Rawiczu pytał, czy ludzie oczekują zmian. - Jeżdżę po Polsce po to, by przekonywać rodaków, że jest to możliwe. Że możliwe są zmiany nie pozorne, ale rzeczywiste. Polska jest rozkradana przez pasożytnicze, wewnętrzne siły, ale też rozkradana jest z zewnątrz - mówił.

Po co sprzedano kopalnię?
W Turku prezes Prawa i Sprawiedliwości poruszył sprawę przemysłu. - Elektrownia w Koninie ma do 2018 roku wyczerpać swoje możliwości, kopalnie w roku 2025. Czy jest plan na taką sytuację? Wedle mojej wiedzy nie ma - to skandal!

Polityk nie potrafił powiedzieć jednak , co taki plan powinien zawierać. - Zmieńmy władzę, która przeżuwa stare skompromitowane idee - zachęcał do głosowania na PiS. Idźmy ku prawdziwej republice, ku takiemu państwu, w którym Polacy będą się czuli wolni, bo z tą wolnością jest coraz gorzej.

- Jakie PiS ma pomysły dla polskiej oświaty - między innymi takie pytanie padło z sali. - Gimnazja się nie sprawdziły, eksperyment się nie udał i trzeba się z niego wycofać - odpowiadał Kaczyński. Jego zdaniem w szkołach powinno się wzmocnić dyscyplinę, bo obecne rozluźnienie sprzyja wchodzeniu na głowę nauczycielom. - Dlaczego sprzedano konińską kopalnię i tak tanio - to kolejne pytanie, które padło na spotkaniu w Turku. - Po 1989 roku powstała władza komunistyczna, która realizowała interesy pewnej wąskiej grupy, przy czym miała przewagę w mediach - odpowiedział Kaczyński.

Minuta ciszy w intencji prezydenta Kaczyńskiego
Drugiego z braci Kaczyńskich gościła w swoich murach aula I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie. Przed laty to właśnie tutaj odbyło się spotkanie z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Naturalnym więc było, że to samo miejsce wybiorą działacze PiS na spotkanie J. Kaczyńskiego z mieszkańcami.

Lider PiS także tutaj złożył wiele obietnic wyborczych i przekonywał do głosowania na PiS.

Współ: M. Krupa, B. Pieczyńska, D. Andruszkiewicz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski