Kadetki i kadeci Enei Energetyka Poznań mistrzami Wielkopolski w siatkówce

Tak cieszyli się podopieczni Dominika Hajduka ze zdobycia złotego medalu w turnieju rozegranym w Pile Fot. Archiwum Energetyka Poznań
Kadetki i kadeci Enei Energetyka Poznań wywalczyli złote medale w mistrzostwach Wielkopolski. Tydzień temu ta sama sztuka udała się juniorkom poznańskiego klubu.

Kadetki trenera Marcina Orlika w wspaniałym stylu wywalczyły tytuł mistrzyń Wielkopolski. W turnieju finałowym rozgrywanym w hali przy Bukowskiej pokonały jako jedyne wszystkich rywali i z kompletem punktów i tylko dwoma straconymi setami sięgnęły po tytuł. Przypomnijmy, że tydzień temu to samo trofeum wywalczyły juniorki Enei Energetyka. W pierwszym spotkaniu poznanianki pokonały Amber Kalisz 3:0 (25:13, 25:22, 25:17), a w drugim spotkaniu Eneę PTPS Piła 3:0 (25:19, 25:18, 26:24) i już praktycznie zapewniły sobie zwycięstwo. W niedzielę trener dał pograć wszystkim zawodniczkom i Enea Energetyk musiał pomęczyć się trochę z lokalnym rywalem UKS ZSMS Poznań, ostatecznie zwyciężając 3:2 (22:25, 25:12, 29:31, 25:19, 15:9). W pokonanym polu poznanianki pozostawiły PTPS Piła, UKS ZSMS Poznań i Amber Kalisz. MVP turnieju została Martyna Borowczak z Enei Energetyka.

Z kolejnym złotym medalem mistrzostw Wielkopolski zameldowali się w niedzielę kadeci Dominika Hajduka. W turnieju finałowym rozgrywanym w Pile w meczu półfinałowym kadeci pokonali VII LO SMS Amber Kalisz 3:1 (25:19, 25:21, 23:25, 25:15) . W niedzielnym finale poznaniacy spotkali się z Jokerem Piła. Bardzo zacięty i emocjonujący mecz goście z Poznania wygrali 3:1 (25:17, 25:13, 21:25, 25:21) i mistrzowska flaga powędrowała do stolicy Wielkopolski. To już trzecia korona w tym sezonie dla siatkarek i siatkarzy poznańskiego klubu. MVP turnieju w Pile został Michał Pestka (Enea Energetyk).