Kajak polo: Początek Polaków ze zmiennym szczęściem [ZDJĘCIA]

Mistrzostwa świata w kajak polo na Malcie. Mecz Polska - Nowa Zelandia.
Mistrzostwa świata w kajak polo na Malcie. Mecz Polska - Nowa Zelandia. Paweł Miecznik
Ze zmiennym szczęściem rozpoczęli swój udział w 10. mistrzostwach świata w kajak polo, jakie toczą się na torze regatowym Malta w Poznaniu.

Jako pierwsi zaprezentowali się polscy seniorzy, których rywalami byli Szwajcarzy. Spotkanie było zacięte i emocjonujące. Polacy prowadzili dwukrotnie w pierwszej połowie (1:0 i 2:1), po golach Jakuba Maślaka (3. i 9. minuta). Po przerwie to jednak Szwajcarzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść 3:2. Bramki dla rywali zdobyli: Ulrich Kurmann (6), Jan Thalmann (13) i Simon Morger (18).

Zdecydowanie lepiej Polacy zagrali z ekipą Nowej Zelandii. Biało-czerwoni pierwszego gola zdobyli już w 3. minucie i prowadzenia nie oddali do końca, wygrywając pewnie 5:2 (3:1). Bramki zdobyli: dla Polski - Michał Maluszczak 2 (3, 13), Jakub Maślak 2 (9, 18), Paweł Michalec (5); dla Nowej Zelandii - Jed Graham 2 (8, 14). W grupie D, Polaków czekają jeszcze mecze z: Danią, USA i Finlandią.

Polskie seniorki rozpoczęły poznański turniej od zwycięstwa nad drużyną Hiszpanii 6:1. A w drugim spotkaniu biało-czerwone nie sprostały jednemu z faworytów do złota, ekipie Niemiec, przegrywając 0:6. W tej fazie Polki zagrają jeszcze ze Szwajcarkami.

W kategorii U-21, męska polska drużyna rozpoczęła imprezę od dwóch porażek z: Nową Zelandią 3:4 oraz Francją 0:6. Z kolei kobieca polska młodzieżówka przegrała z Wielką Brytanią 4:5.

W czwartek kolejne serie spotkań eliminacyjnych, w piątek druga runda walki o podium. W sobotę boje o medale w kategorii U-21, a w niedzielę finały seniorów.