Kajakarski PŚ. Osiem medali polskich osad na Jeziorze Maltańskim

Leszek Gracz
Osiem medali zdobyły polskie osady w pierwszym dniu trwających w kajakowych regat Pucharu Świata.

Złoto wywalczyła para kajakarek Beata Mikołajczyk i Edyta Dzieniszewska na dystansie 500 m, duet kajakarek Ewelina Wojnarowska i Agnieszka Kowalczyk na dystansie 1000 m oraz para kajakarzy Paweł Szandrach z Mariuszem Kujawskim na 1000 m. Na drugim stopniu podium stanął poznaniak Marcin Grzybowski w wyścigu kanadyjkarzy na 1000 m oraz męska czwórka kajakarzy (Paweł Florczak, Rafał Maroń, Arkadiusz Krajewski, Rafał Rosolski) na 1000 m. Brązowe medale zdobył wielkopolski duet kajakarek Aneta Konieczna i Marta Walczykiewicz na 500 m, dwójka poznańskich kanadyjkarzy Tomasz Kaczor i Vincent Słomiński na 1000 m oraz czwórka kanadyjkarzy (Piotr Kuleta, Michał Kudła, Mateusz Kamiński, Daniel Pośpiech) także na 1000 m.

W niedzielę rozegrane zostaną finały na dystansach 500 i 200 metrów oraz wyścigi długodystansowe na 5 kilometrów.