Kajakarstwo: Brązowy medal poznaniaka na ME do lat 23

Michał Łubniewski chce pójść śladem swojego starszego kolegi z klubu, Vincenta Słomińskiego, który w tym roku został wicemistrzem świata seniorów Fot. Archiwum Stomilu Poznań
9 medali (złoto, 4 srebrne i 4 brązowe) wywalczyły polskie osady na zakończenie Mistrzostw Europy Juniorów i U23 w Kajakarstwie Klasycznym. Na Torze Regatowym w Bascov (Rumunia) po brązowy medal sięgnął również zawodnik Stomilu Poznań, Michał Łubniewski, który wraz z Arsenem Śliwińskim w konkurencji C2 500m U23 przegrali jedynie z osadą Ukrainy i Włoch.

Warto dodać, że Łubniewski zajął również czwarte miejsce w finale B w konkurencji C1 200m oraz piąte miejsce wraz z Aleksandrem Kitewskim, Arsenem Śliwińskim i Danielem Pośpiechem w C4 500m.

W klasyfikacji medalowej juniorów Polska zajęła dziesiąte miejsce (wygrała Ukraina), natomiast w U23 9 pozycję (wygrała Rumunia).