Kajakarstwo: Medale zawodników Stomilu Poznań na zawodach Pucharu Świata w węgierskim Szegedzie

Vincent Słomiński i Mateusz Kamiński dobrze będą wspominać zawody w węgierskim Szegedzie Fot. Archiwum Polskiego Związku Kajakowego
Świetnie rozpoczęli sezon kanadyjkarze Stomilu Poznań. Vincent Słomiński zwyciężył na 500 m w zawodach PŚ w Szegedzie, a Michał Łubniewski, na tym samym dystansie, zajął na węgierskim torze trzecie miejsce.

W sobotę, w drugim dniu tradycyjnych zawodów PŚ w sprincie kajakowym, Polacy wystąpili w sześciu finałach A, zdobywając trzy miejsca na podium.

W C2 na 500 m najlepsi okazali się Vincent Słomiński i Mateusz Kamiński. Na tym samym dystansie trzecie miejsce wywalczył duet Michał Łubniewski (w niedzielę był piąty w C1 na 200 m) i Arsen Śliwiński. Polskie osady rozdzieliła załoga węgierska.
Z kolei w wyścigu na 200 m kajakarzy brązowy medal zdobyli Piotr Mazur i Dorian Kliczkowski. Zwyciężyli Hiszpanie przed osadą Serbii.

W niedzielnych startach najlepiej z Polaków wypadła Magda Stanny. Kanadyjkarka z klubu MOSM Tychy zajęła drugie miejsce na dystansie 5000 m. Młoda zawodniczka przegrała jedynie z Węgierką Zsanett Lakatos. Wyprzedziła natomiast jej rodaczkę, Giadę Bragato.

Po sobotnich półfinałach ma medalową pozycję liczyła także nasza wicemistrzyni olimpijska, Marta Walczykiewicz. Mimo ambitnej postawy 31-letnia kajkarka uplasowała się jednak tuż za podium. Wyprzedziły ją Dunka Emma Aastrand Joergensem, Szwedka Linnea Stensils i Francuzka Sarah Guyot. Szanse na medal zawodniczka KTW Kalisz straciła chyba na starcie, który zazwyczaj jest jej najmocniejszą stroną. Wyszła spóźniona z bloków i na dystansie nie była już w stanie odrobić strat i dojść prowadzącą dwójkę kajakarek ze Skandynawii.