Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kajetan P. usłyszy zarzut zabójstwa. Decydujące dla sprawy będą opinie biegłych

Norbert Kowalski
Kajetan P. usłyszy zarzut zabójstwa
Kajetan P. usłyszy zarzut zabójstwa
Kajetan P. wciąż przebywa na Malcie. Dokładna data jego przetransportowania do Polski wciąż jest jeszcze nieznana. Jednak już teraz mecenas Tadeusz Wolfowicz mówi otwarcie, że proces Kajetana P. będzie bardzo trudny dla wszystkich stron tej sprawy.

- To jest ogromny wstrząs zarówno dla rodziny podejrzanego, jak i bliskich pokrzywdzonej. To dla nich straszna tragedia - mówił Tadeusz Wolfowicz w rozmowie ze stacją TVN24.

Jednocześnie przyznał, że nie miał jeszcze możliwości rozmowy z Kajetanem P. Nie ma jednak wątpliwości, że duże znaczenie dla śledztwa będą miały ekspertyzy opracowane przez biegłych sądowych. I dopiero po zapoznaniu się z nimi planuje przygotować plan obrony.

- W szczególności biegli psychiatrzy będą mieli tu ogromne pole do popisu. Ich opinie będą miały bardzo poważne znaczenie dla dalszego toku postępowania - nie miał wątpliwości w rozmowie z TVN24 Tadeusz Wolfowicz.

Przypomnijmy, że Kajetan P. został zatrzymany przez maltańską policję we współpracy z poznańskimi „łowcami głów” z Zespołu Poszukiwań Celowych oraz CBŚ w środę po południu w stolicy Malty. Mężczyzna akurat wysiadał z autobusu. Jego ucieczka z Polski wiodła jednak również przez inne europejskie kraje. Kajetan P. najpierw pojechał do Niemiec. Stamtąd dostał się do Włoch, skąd 9 lutego popłynął promem na Maltę. Sześć dni później polska policja poprosiła maltańskich funkcjonariuszy o pomoc w zatrzymaniu poszukiwanego.

Biegli psychiatrzy będą mieli ogromne pole do popisu. Ich opinie będą miały duże znaczenie

Kajetan P. jest podejrzany o zabójstwo, do którego doszło 3 lutego w Warszawie. W jednym z mieszkań na Żoliborzu strażacy, którzy zostali wezwani do pożaru, znaleźli w worku poćwiartowane ciało kobiety. Z ustaleń śledczych wynika, że Kajetan P. miał zamordować Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewieźć ciało na Żoliborz.

Prokuratura - Kajetan P. usłyszy zarzut zabójstwa:

Źródło: TVN24/x-news

Oprócz Europejskiego Nakazu Aresztowania za Kajetanem P. została wystawiona tzw. czerwona nota Interpolu. Dzięki temu informacje o poszukiwaniu mężczyzny trafiły do 190 krajów z całego świata. Dokument ten jednocześnie upraszcza procedury związane z zatrzymaniem i przekazaniem P. do Polski. Z kolei Europol umieścił go na liście najbardziej poszukiwanych osób w Europie.

Ostatecznie po dwóch tygodniach od makabrycznej zbrodni Kajetan P. został zatrzymany na Malcie.

CZYTAJ TAKŻE: Kajetan P. zatrzymany na Malcie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski