Kalendarz imprez sportowych w Wielkopolsce (28-30 września)

Radosław Patroniak, Marek Lubawiński, Krzysztof Maciejewski
Na torze w Lesznie na kibiców czekają wielkie emocje związane z walką o tytuł drużynowego mistrza Polski na żużlu
Na torze w Lesznie na kibiców czekają wielkie emocje związane z walką o tytuł drużynowego mistrza Polski na żużlu Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Najbliższy weekend będzie obfitował w wydarzenia sportowe w Poznaniu i naszym regionie. Na plan pierwszy wysuwają się na pewno mecz żużlowy o mistrzostwo Polski między Fogo Unią Leszno a Stalą Gorzów (sobota, godz. 19.15) i mecz ekstraklasy piłkarskiej między Lechem Poznań a Miedzią Legnica (niedziela, godz. 18). Ciekawie zapowiadają się też inauguracyjne spotkania poznańskich siatkarek i koszykarzy (w sobotę o godz. 16 i 17) oraz rewelacyjnie obsadzony turniej siatkarek Amica Cup (od piątku do niedzieli w hali "Wacław" w Szamotułach).

PIŁKA NOŻNA
Lech Poznań – Miedź Legnica, LOTTO Ekstraklasa, niedziela, godz. 18. Stadion przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu.
Lech II Poznań – Pogoń II Szczecin, III liga, sobota, godz. 12. Stadion przy ul. Leśnej we Wronkach.
Sokół Kleczew – Górnik Konin, III liga, sobota, godz. 16. Stadion przy Alei 600-lecia w Kleczewie.
Mieszko Gniezno – Świt Skolwin, III liga, sobota, godz. 16. Stadion przy ul. Strumykowej w Gnieźnie.
KKS 1925 Kalisz – Chemik Bydgoszcz, III liga, sobota, godz. 19.25. Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej w Kaliszu.
Polonia Środa Wielkopolska – Gwardia Koszalin, III liga, niedziela, godz. 15. Stadion przy ul. Sportowej w Środzie Wielkopolskiej.

IV LIGA WIELKOPOLSKA
sobota: Polonia Kępno – Victoria Września (14), Nielba Wągrowiec – Centra Ostrów Wielkopolski (15), Orkan Śmiłowo – Sokół Pniewy (15), Ostrovia 1909 – LKS Gołuchów (15), Olimpia Koło – Kotwica Kórnik (15), Tarnovia Tarnowo Podgórne – Lubuszanin Trzcianka (16), Obra Kościan – Pogoń Nowe Skalmierzyce (16), KS Opatówek – Unia Swarzędz (16), Polonia 1912 Leszno – Warta Międzychód (16), Krobianka – Zjednoczeni Trzemeszno (16).
Warta Poznań – Lech Poznań, Centralna Liga Juniorów U17 (grupa B), sobota, godz. 13. Boisko przy ul. Gdańskiej w Poznaniu.
Błękitni Wronki – CWZS Bydgoszcz, Centralna Liga Juniorów U17 (grupa B), sobota, godz. 14. Boisko w Popowie koło Wronek.

GSS Grodzisk Wielkopolski – Lipno Stęszew, II liga kobiet (grupa wielkopolska), niedziela, godz. 15. Stadion przy ul. Powstańców Chocieszyńskich w Grodzisku Wielkopolskim.
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Victoria Sianów, II liga kobiet (grupa wielkopolska), niedziela, godz. 16. Stadion w Jankowie Przygodzkim.

ŻUŻEL
Fogo Unia Leszno – Cash Broker Stal Gorzów Wielkopolski – PGE Ekstraliga, rewanżowy mecz finałowy fazy play off o Drużynowe Mistrzostwo Polski, sobota, godz. 19.15. Stadion im. Alfreda Smoczyka przy ul. Strzeleckiej w Lesznie.
Euro Finannce Polonia Piła – MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski, pierwszy mecz barażowy o miejsce w Nice PLŻ, niedziela, godz. 15.30. Stadion przy ul. Bydgoskiej w Pile.

PIŁKA RĘCZNA
Grunwald Poznań – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, I liga mężczyzn (grupa B), sobota, godz. 17. Hala przy ul. Newtona 2 w Poznaniu.
KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Politechnika Anilana Łódź, I liga mężczyzn (grupa B), sobota, godz. 17. Hala przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim.
Sparta Oborniki – Start Konin, II liga mężczyzn (grupa 1), sobota, godz. 20. Hala przy ul. Obrzyckiej w Obornikach.

KOSZYKÓWKA
Enea AZS II Poznań – MUKS Poznań, I liga kobiet (grupa B), niedziela, godz. 18.15. Hala B POSiR przy ul. Spychalskiego 34 w Poznaniu.
Anwil Włocławek – Polski Cukier Toruń. LOTTO Superpuchar Polski – mężczyźni, sobota, godz. 20. Hala (nowa) przy ul. Sportowej w Gnieźnie.
Biofarm Basket Poznań – Energa Kotwica Kołobrzeg, I liga mężczyzn, sobota, godz. 17. Hala CityZEN przy ul. Droga Dębińska 10c w Poznaniu.
Jamalex Polonia 1912 Leszno – Elektrobud Investment ZB Pruszków, I liga mężczyzn, niedziela, godz. 17. Hala TRAPEZ im. Zbigniewa Białasa przy Alejach Jana Pawła II w Lesznie.
Sokół Międzychód – SMS PZKosz. Władysławowo, II liga mężczyzn (grupa D), piątek, godz. 17. Hala przy ul. Dworcowej 22 w Międzychodzie.
KS Kosz Pleszew – Roben Gimbasket Wrocław, II liga mężczyzn (grupa D), sobota, godz. 18. Hala przy ul. Krzywoustego 4 w Pleszewie.
Sklep Polski MKK Gniezno – Domino Inowrocław, II liga mężczyzn (grupa A), niedziela, godz. 18, Hala (nowa) przy ul. Sportowej 3 w Gnieźnie.
SIATKÓWKA
Turniej kobiet Amica Cup, SSC Palmberg Schwerin – Dresdner SC, piątek, godz. 16, Grot Budowlani Łódź – Developres Rzeszów, piątek, godz. 18.30, Dresdner SC – Developres, sobota, godz.16, Palmberg – Grot Budowlani, sobota, 18.30, Grot Budowlani – Dresdner SC niedziela, godz. 11, Developres – Palmberg, niedziela, godz. 13. Hala Wacław przy ul. Sportowej w Szamotułach.
Enea Energetyk Poznań – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, I liga kobiet, sobota, godz. 16. Hala B POSiR przy ul. Spychalskiego w Poznaniu.
SKF Forex Politechnika Poznańska - Gedania Gdańsk, II liga kobiet (grupa I), sobota, godz. 12. Hala przy ul. Jana Pawła II w Poznaniu.
UKŻPS Kościan – Energetyk II Poznań, II liga kobiet (grupa I), sobota, godz. 15. Hala „Dwójka” na Osiedlu Piastowskim w Kościanie.
UKS ZSMS Poznań – SMS Police, II liga kobiet (grupa I), sobota, godz. 17. Hala SMS na Osiedlu 1000-lecia w Poznaniu.
SKF Forex Politechnika Poznańska – Enea PTPS Piła, III liga kobiet, sobota, godz. 14:45 Hala przy ul. Jana Pawła II 28 w Poznaniu.
Krispol Września – KPS Siedlce, I liga mężczyzn, sobota, godz. 17. Hala przy ul. Słowackiego we Wrześni.
Wilki Wilczyn – MOSiR Sieradz, II liga mężczyzn (grupa III), sobota, godz. 19. Hala przy ul. Strzelińskiej 12D w Wilczynie.
SPS Konspol Słupca – Bzura Ozorków, II liga mężczyzn (grupa III), sobota, godz. 20. Hala MOSiR przy ul. Kopernika 13 w Słupcy.

HOKEJ NA TRAWIE
Warta Poznań – MKS Środa Wielkopolska, I liga mężczyzn, sobota, godz. 14. Boisko AWF przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu.
AZS AWF Poznań – LKS Rogowo, I liga mężczyzn, sobota, godz. 16. Boisko AWF przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu.
Grunwald Poznań – LKS Gąsawa, I liga mężczyzn, sobota, godz. 17. Stadion im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej w Poznaniu.
Grunwald Poznań – Warta Poznań, I liga mężczyzn, niedziela, godz. 11. Stadion im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej w Poznaniu.
MKS Środa Wielkopolska – LKS Rogowo, I liga mężczyzn, niedziela, godz. 11. Boisko przy ul. Sportowej w Środzie Wielkopolskiej.
UKH Start 1954 Gniezno – AZS AWF Poznań, I liga mężczyzn, niedziela, godz. 12. Boisko przy ul. Sportowej w Gnieźnie.
AZS Politechnika Poznańska – Pomorzanin Toruń, I liga mężczyzn, niedziela, godz. 14. Boisko Politechniki Poznańskiej przy ul. Przystań 1 w Poznaniu (przy Moście Rocha).
AZS AWF Poznań – LKS Gąsawa, MP juniorek (grupa A), sobota, godz. 12. Boisko AWF przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu.

WYŚCIGI SAMOCHODOWE
Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, kwalifikacje, piątek, godz. 11-13.45 oraz piątek, godz. 16-17.20, wyścigi, piątek, godz. 14.20, kwalifikacje, sobota, godz. 7.30-8.30, sobota. godz. 10.05-10.50 oraz sobota, godz. 13.20-13.40, wyścigi, sobota, godz. 10.55 oraz sobota, godz. 13.40, kwalifikacje, niedziela, godz. 7.30-11.05, wyścigi, niedziela, godz. 11.10. Tor Poznań przy ul. Wyścigowej w Przeźmierowie.

REKREACJA
Pierwszy z sześciu biegów dziesiątej edycji CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, sobota, godz. 11. Tereny nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu.
Bieg po zdrowie, sobota, godz.9. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 przy ul. Łozowej w Poznaniu.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

POLECAMY:

Najgorsze mieszkania do wynajęcia

Najlepsze burgery w Poznaniu [TOP10]

Najbardziej wkurzający pasażerowie, jakich spotkasz w pociągu

Najpiękniejsze Rolniczki w Polsce

Wszystko o Lechu Poznań [NEWSY, TRANSFERY]

Skąd się wzięły nazwy tych miejsc w Poznaniu?

Wokół Bułgarskiej Sezon 2 Odcinek 9: Zobacz wideo:

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie