Kalendarz imprez sportowych w Wielkopolsce (9-11 listopada)

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski, Marek Lubawiński
Niedzielny Bieg Niepodległości w Poznaniu będzie największą imprezą biegową w historii naszego kraju
Niedzielny Bieg Niepodległości w Poznaniu będzie największą imprezą biegową w historii naszego kraju Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Najważniejszym sportowym wydarzeniem weekendu będzie z pewnością 3. Bieg Niepodległości w Poznaniu z rekordową liczbą biegaczy (prawdopodobnie wystartuje około 23 tys. zawodników). Wielu kibiców może też zainteresować także sobotni mecz Warty Poznań ze Stomilem Olsztyn (godz. 13) i sobotni trójmecz w I lidze koszykarzy i koszykarek (Biofarm Basket, MUKS i Enea AZS II Poznań podejmują rywali od godz. 14 do 20).

PIŁKA NOŻNA
Warta Poznań – Stomil Olsztyn, Fortuna 1 Liga, sobota, godz. 13. Stadion przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu.
Sokół Kleczew – Bałtyk Gdynia, III liga (grupa II), sobota, godz. 12. Stadion przy Alei 600-lecia w Kleczewie.
Polonia Środa Wielkopolska – Wda Świecie, III liga (grupa II), sobota, godz. 13. Stadion przy ul. Sportowej w Środzie Wielkopolskiej.
KKS 1925 Kalisz – Radunia Stężyca, III liga (grupa II), sobota, godz. 17. Stadioni przy ul. Łódzkiej w Kaliszu
Lech II Poznań – Kotwica Kołobrzeg, III liga (grupa II), niedziela, godz. 12. Stadion przy ul. Leśnej we Wronkach.
Mieszko Gniezno – Jarota Jarocin, III liga (grupa II), niedziela, godz. 13. Stadion przy ul. Strumykowej w Gnieźnie.


IV LIGA WIELKOPOLSKA

17. kolejka, sobota: Tarnovia Tarnowo Podgórne – Unia Swarzędz (12), Orkan Śmiłowo – Centra Ostrów Wielkopolski (13), Krobianka Krobia – Kotwica Kornik (13), Polonia 1912 Leszno – Nielba Wagrowiec (13), Lubuszanin Trzcianka – Zjednoczeni Trzemeszno (13), LKS Gołuchów – Warta Międzychód (13), Polonia Kępno – KS Opatówek (14), Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Olimpia Koło (14), Obra Kościan – Sokół Pniewy (14), Pogoń Nowe Skalmierzyce – Victoria Września (14).

Warta Poznań – Pogoń Szczecin, Centralna Liga Juniorów U17, sobota, godz. 12. Boisko przy ul. Gdańskiej w Poznaniu.
Błękitni Wronki – Arka Gdynia, Centralna Liga Juniorów U17, niedziela, godz. 16. Boisko w Popowie koło Wronek.

Medyk II Konin – KKP Stomil Olsztyn, I liga kobiet, sobota, godz. 13. Stadion im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale w Koninie.
GSS Grodzisk Wielkopolski – Biało-Zielone Gdańsk, II liga kobiet (grupa wielkopolska), sobota, godz. 11. Stadion przy ul. Powstańców Chocieszyńskich w Grodzisku Wielkopolskim.
Lipno Stęszew – WAP Włocławek, II liga kobiet (grupa wielkopolska), niedziela, godz. 11. Stadion przy ul. Trzebawskiej w Stęszewie.

FUTSAL
AZS UAM Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski, ekstraliga kobiet, sobota, godz.18. Hala UAM przy ul. Zagajnikowej w Poznaniu.
Red Dragons Pniewy – Red Devils Chojnice, ekstraklasa mężczyzn, poniedziałek, godz. 20. Hala OSiR przy ul. Wolności Pniewach.
Futsal Leszno – LSSS Lębork, I liga mężczyzn (grupa północna), niedziela, godz. 16. Hala przy ul. Alejach Jana Pawła II w Lesznie.

PIŁKA RĘCZNA
KS AP Poznań – SV Hannover Badenstedt, towarzyski mecz kobiet z okazji otwarcia nowej hali C POSiR w Poznaniu, sobota, godz. 17. Hala przy ul. Spychalskiego w Poznaniu.
SKF KPR Sparta Oborniki – Drwęca Novar Lubicz, I liga kobiet (grupa A), sobota, godz. 17. Hala przy ul. Obrzyckiej w Obornikach.
Real Astromal Leszno – Olimp Grodków, I liga mężczyzn (grupa B), sobota, godz. 18. Hala przy ul. Rejtana w Lesznie.
Tęcza Kościan – Lider Swarzędz, II liga mężczyzn (grupa 1), sobota, godz. 17. Hala przy ul. Wielichowskiej w Kościanie.
Start Konin – Moto Jelcz Oława, II liga mężczyzn (grupa 1), sobota, godz. 18. Hala przy ul. Popiełuszki w Koninie.
SKF KPR Sparta Oborniki – Żagiew Dzierżoniów, II liga mężczyzn (grupa 1), sobota, godz. 19. Hala przy ul. Obrzyckiej w Obornikach.

KOSZYKÓWKA
TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Ślęza Wrocław, ekstraklasa kobiet, sobota, godz. 15. Hala przy ul. Batorego w Ostrowie Wielkopolskim.
MUKS Poznań – Enea AZS AJP III Gorzów Wielkopolski, I liga kobiet (grupa B), sobota, godz. 14. Hala B POSiR przy ul. Spychalskiego w Poznaniu.
Enea AZS II Poznań – Tęcza Leszno, I liga kobiet (grupa B), sobota, godz. 18.15. Hala A POSiR przy ul. Spychalskiego 34 w Poznaniu.
Biofarm Basket Poznań – FutureNet Śląsk Wrocław, I liga mężczyzn, sobota, godz. 17. Hala City Zen przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu.
Sokół Międzychód – Trefl II Sopot, II liga mężczyzn (grupa A), niedziela, godz. 17. Hala przy ul. Dworcowej w Międzychodzie.
RKS Rawia Rawag Rawicz – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie, II liga mężczyzn (grupa D), niedziela, godz. 17.30. Hala przy ul. Przyjmy- Przyjemskiego w Rawiczu Sierakowie.
KS Kosz Pleszew – BC Obra Kościan, II liga mężczyzn (grupa D), sobota, godz. 18. Hala przy ul. Krzywoustego w Pleszewie.

SIATKÓWKA
Enea Energetyk II Poznań – Golden Orzeł Malbork, II liga kobiet (grupa I), sobota, godz. 15. Hala przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu.
SKF Forex Politechnika Poznańska – Pałac II Bydgoszcz, II liga kobiet (grupa I), sobota, godz. 19.30. Hala Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II w Poznaniu.
Amber Kalisz – Sobieski Oława, II liga kobiet (grupa III), sobota, godz. 14. Hala przy ul. Łódzkiej w Kaliszu.
Konspol Słupca – AZS IV LO Częstochowa, II liga mężczyzn (grupa III), sobota, godz.18. Hala przy ul. Kopernika w Słupcy.

HOKEJ NA TRAWIE
MKS Środa Wielkopolska – LKS Gąsawa, I liga mężczyzn, niedziela, godz. 11. Stadion przy ul.
Sportowej w Środzie Wielkopolskiej

BIEGANIE
3. Bieg Niepodległości w Poznaniu, niedziela, godz. 11.11. Start ul. Solna, meta al. Niepodległości w Poznaniu.
8. Bieg Niepodległości w Luboniu, niedziela, godz. 11.11. Start, ul. 11 Listopada w Luboniu.

PŁYWANIE
Zimowe mistrzostwa okręgu wielkopolskiego oraz oraz ogólnopolski sprawdzian wytrzymałości i wszechstronności stylowej (11-12 lat), sobota, godz. 9.30 i 15, niedziela, godz. 9.30 i 14.30. Termy Maltańskie przy Termalnej w Poznaniu.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie