Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  Kalisz: Basen przy ul. Łódzkiej zamknięty przez nadzór...

  Kalisz: Basen przy ul. Łódzkiej zamknięty przez nadzór budowlany. Są zastrzeżenia do systemu wentylacji

  Andrzej Kurzyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Basen ostatni raz był modernizowany w 1995 r.

  Basen ostatni raz był modernizowany w 1995 r. ©OSRiR Kalisz

  Basen przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu będzie zamknięty. Tak zdecydował Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Powodem jest przestarzały system wentylacji obiektu, który nie spełnia aktualnych norm.
  Basen ostatni raz był modernizowany w 1995 r.

  Basen ostatni raz był modernizowany w 1995 r. ©OSRiR Kalisz

  Na stronie internetowej Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu pojawił się jedynie lakoniczny komunikat. Czytamy w nim, że "z przyczyn technologicznych Kryta Pływalnia ul.Łódzka 29 będzie zamknięta od 01.02.2018 do odwołania". Przerwa potrwa z pewnością kilka miesięcy. A trzeba pamiętać, że to jedyny w mieście basen pływacki umożliwiający przeprowadzanie zawodów. To tutaj trenują na co dzień zawodnicy z trzech kaliskich klubów, wśród których nie brakuje reprezentantów Polski. Tutaj też część uczniów kaliskich szkół ma zajęcia z nauki pływania. Problem jest więc poważny.

  Jak się okazuje, liczący kilkadziesiąt lat obiekt nie spełnia wszystkich norm. Ostatni raz był modernizowany w 1995 roku. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ma zastrzeżenia do systemu wentylacji, który jest już przestarzały. Stąd decyzja o zamknięciu obiektu.

  Mariusz Marciniak, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dla miasta Kalisza tłumaczy, że wątpliwości, co do stanu wentylacji pojawiły się w maju ubiegłego roku, kiedy w budynku doszło do zatrucia chlorem. Na zlecenie Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu specjaliści przeprowadzili przegląd instalacji. Okazało się, że jest ona wadliwa.

  Ile będzie kosztować wymiana systemu wentylacji i co zamknięcie basenu oznacza dla uczniów, którzy mieli tu zajęcia z pływania? Tego dowiesz się z artykułu w serwisie Kalisz.NaszeMiasto.pl:
  Basen przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu zamknięty przez nadzór budowlany


  Zobacz też:
  Potrącenie pieszego na ulicy Legionów w Kaliszu  POLECAMY:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo