Kameralistyka:

  Kameralistyka: Zagra Trio im. Wiłkomirskich

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Trio im. Wiłkomirskich tworzą : Michał Kułakowski, Celina Kotz i Łukasz Trepczyński

  Trio im. Wiłkomirskich tworzą : Michał Kułakowski, Celina Kotz i Łukasz Trepczyński ©Archiwum

  W piątek podczas ostatniego koncertu z cyklu "Bezsenność" zagra Trio im. Wiłkomirskich
  Trio im. Wiłkomirskich tworzą : Michał Kułakowski, Celina Kotz i Łukasz Trepczyński

  Trio im. Wiłkomirskich tworzą : Michał Kułakowski, Celina Kotz i Łukasz Trepczyński ©Archiwum

  W piątek na dziedzińcu Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej odbędzie się ostatni koncert z organizowanego przez Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego cyklu „Bezsenność”. Słuchać będziemy Tria im. Wiłkomirskich grającego utwory rosyjskiego kompozytora Antona Areńskiego.

  Trio im. Wiłkomirskich tworzą skrzypaczka Celina Kotz, wiolonczelista Maciej Kułakowski oraz pianista Łukasz Trepczyński.
  Zespół powstał w marcu 2015 roku z okazji inauguracji Roku Rodziny Wiłkomirskich. Przywilej noszenia nazwy po funkcjonującym ponad sześćdziesiąt lat Trio Wiłkomirskich zespół otrzymał od profesor Wandy Wiłkomirskiej i maestra Józefa Wiłkomirskiego.

  Celina Kotz to utalentowana skrzypaczka, laureatka wielu konkursów. W ubiegłym roku zdobyła I miejsce na IX Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Zdzisława Jahnkego w Poznaniu, dzięki czemu bez preselekcji uczestniczyła w 15. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego. Jest studentką Akademii Muzycznej w Poznaniu.

  Maciej Kułakowski to ceniony, młody solista i kameralista. W 2015 roku zdobył m.in. I nagrodę (ex aequo) i nagrodę specjalną na 10. Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

  Łukasz Trepczyński ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu profesora Andrzeja Jasińskiego. Pracuje w katedrze fortepianu Akademii Muzycznej w Katowicach. Debiutancka płyta Tria im. Wiłkomirskich z utworami rosyjskiego kompozytora Antona Areńskiego (1861-1906) I Triem fortepianowym d-moll i II Triem fortepianowym f-moll została nagrana w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Nie bez znaczenia był fakt wydania płyty w roku wyjątkowym dla rodziny Wiłkomirskich. Józef Wiłkomirski obchodził wtedy 90.urodziny, a prof. Wanda Wiłkomirska była fundatorką nagrody za najpiękniejsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

  Bezsenność Trio im. Wiłkomirskich,
  Dziedziniec Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej (ul. Gołębia 8),
  14 lipca, godz. 20
  Bilety: 25 zł, wejściówki 20 zł

  Zobacz też: Blues Express w Poznaniu
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo