Kamil Stoch triumfował w Kuopio! Polak pierwszy raz w tym sezonie wygrał zawody Pucharu Świata

LUMAR
Kamil Stoch po raz pierwszy w tym sezonie wygrał zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. W fińskim Kuopio mistrz świata z Predazzo w pierwszej serii w znakomitym stylu skoczył 135, tylko o pół metra bliżej od rekordu skoczni, który został ustanowiony 15 lat temu. Druga próba podopiecznego trenera Łukasza Kruczka była równie udana - 129 metrów.

Kamil Stoch Stoch, który wyraźnie prowadził już po pierwszej serii, aż o 10,9 pkt wyprzedził Japończyka Daiki Ito oraz 12,9 Niemca Severina Freunda. Austriak Gregor Schlierenzauer zajął piąte miejsce i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji Pucharu Świata. Uczynił to po raz drugi w karierze, poprzednio w sezonie 2008/09.

Oprócz Stocha w finałowej serii startowało także dwóch innych naszych reprezentantów. Piotr Żyła ostatecznie uplasował się na 15. miejscu, a Dawid Kubacki zajął 24. lokatę.

Po pierwszej serii odpadli Krzysztof Miętus, Stefan Hula i Maciej Kot. Zawiódł szczególnie ostatnich z nich, który skacząc w trudnych warunkach wietrznych doleciał jedynie do 107. metra i zajął 47. lokatę.

W drugiej serii zabrakło też m.in. trzeciego w klasyfikacji PŚ Norwega Andersa Jacobsena czy Słoweńca Jaki Hvali, mistrza świata juniorów.