Kangury nie takie straszne

Jacek PałubaZaktualizowano
A. Szozda
Reprezentacja Polski w hokeju halowym mężczyzn pokonała wczoraj w Dopiewie zespół Australii 11:4 (5:2) w pierwszym z dwóch zaplanowanych spotkań towarzyskich. Dzisiaj o godzinie 18, także w Dopiewie, drugie starcie obu reprezentacji.

Dla polskich hokeistów pojedynki z Australijczykami to jeden z ostatnich etapów przygotowań do halowych mistrzostw Europy grupy B, jakie w dniach 15-17 stycznia odbędą się w Poznaniu. Co prawda Australia to prawdziwa potęga w hokeju na otwartych boiskach, jednak w halowej odmianie Kangury już tak mocne nie są. I to się potwierdziło podczas wczorajszego meczu.

Od początku spotkania Polacy mieli inicjatywę i to nasi hokeiści dokładnie wiedzieli jak należy rozegrać piłkę. Stąd już w 36. sekundzie meczu prowadzenie dla biało-czerwonych zdobył Maciej Janiszewski, po bardzo dobrym podaniu po bandzie Krzysztofa Kmiecia. Kolejne bramki były więc kwestią czasu. Rzeczywiście padały następne gole, ale także rywale potrafili wykorzystać błędy w obronie polskiej drużyny. Po trzydziestu minutach ekipa trenera Krzysztofa Witczaka prowadziła 5:2.

Po przerwie polscy hokeiści zagrali lepiej i stworzyli sobie wiele podbramkowych sytuacji. Chyba najładniejszą bramkę zdobył Artur Mikuła w 46. minucie, kiedy strzelił mocno w okienko. Polacy wypracowali sobie w tym meczu sześć krótkich rogów, ale wykorzystali tylko dwa z nich (Karol Szyplik). Pewnie też gdyby nie bardzo wolna i tępa nawierzchnia obiektu w Dopiewie, wtedy Polacy zwyciężyliby jeszcze wyżej, bo sytuacji wypracowali sporo.

- Jestem zadowolony z wyniku i z gry w długich momentach spotkania. Niestety, ta nawierzchnia, na której graliśmy, dość mocno utrudniała nam rozgrywanie piłki, stąd zdarzały się też błędy. Bardzo ważne, że możemy zagrać z takim przeciwnikiem dwa razy - powiedział Krzysztof Witczak, trener reprezentacji Polski.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.