Kasprowy Wierch: kolejka linowa, bilety, pogoda, szlak. Praktyczny przewodnik. Ile może kosztować rodzinna wycieczka na Kasprowy Wierch?

Emil Hoff
Emil Hoff
Wycieczka na Kasprowy Wierch to świetny pomysł na wypoczynek o każdej porze roku. Ile może kosztować rodzinne wejście na szczyt góry? Jakie są ceny biletów na kolejkę linową, jak sprawdzić pogodę panującą na szczycie, który szlak wybrać i jakie atrakcje czekają na turystów na Kasprowym? Na te i więcej pytań odpowiadamy w przewodniku: Kasprowy Wierch dla wycieczkowiczów.
Wycieczka na Kasprowy Wierch to świetny pomysł na wypoczynek o każdej porze roku. Ile może kosztować rodzinne wejście na szczyt góry? Jakie są ceny biletów na kolejkę linową, jak sprawdzić pogodę panującą na szczycie, który szlak wybrać i jakie atrakcje czekają na turystów na Kasprowym? Na te i więcej pytań odpowiadamy w przewodniku: Kasprowy Wierch dla wycieczkowiczów. Jozef Slowik / Polska Press
Kasprowy Wierch to prawdopodobnie ulubiona góra polskich turystów. Przez cały rok na jego zboczach trwa ożywiony ruch. Atrakcji nie brakuje: popularne kolejka linowa pozwala skrócić drogę i podziwiać niezwykłe widoki, malownicze szlaki zachęcają do spacerów, a kamera internetowa pozwala szybko ocenić warunki panujące na szczycie. Ile może kosztować weekendowa wycieczka na Kasprowy Wierch? Gdzie kupić bilety na kolejkę linową, który szlak pieszy wybrać? Czy Kasprowy nadaje się dla dzieci? Czy można wejść na górę z psem? Na te i więcej pytań odpowiadamy w praktycznym przewodniku dla wycieczkowiczów po Kasprowym Wierchu.

Spis treści

Wycieczka na Kasprowy Wierch: praktyczny poradnik. Kamera, trasa, pogoda, ceny biletów

Kasprowy Wierch to jeden z ulubionych kierunków górskich wycieczek w polskich Tatrach. Pod względem popularności konkurować z nim może chyba tylko Giewont.

Każdy może na własne oczy przekonać się o pięknie Kasprowego Wierchu i skorzystać z licznych atrakcji, jakie oferuje baza turystyczna wokół góry.

Podpowiadamy, jak zorganizować wycieczkę na Kasprowy Wierch, jak sprawdzić pogodę, ile kosztują bilety na kolejkę linową, jaką trasę na szczyt najlepiej wybrać i jakie atrakcje czekają na miejscu.

Zapraszamy do praktycznego przewodnika dla turystów planujących wycieczkę na Kasprowy Wierch.

Przy górnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch działa najwyżej położona w Polsce restauracja.
Przy górnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch działa najwyżej położona w Polsce restauracja. Polska Press, archiwum

Czytaj też: Giewont: szlak, pogoda, ceny biletów. Czy wejście na szczyt jest trudne? Którą trasę wybrać? Praktyczny poradnik na weekend w Tatrach

Pogoda na Kasprowym Wierchu. Kamera pomaga turystom

Zanim wybierzemy się na wycieczkę na Kasprowy Wierch, warto sprawdzić, jakie warunki panują na szczycie góry.

Aktualną temperaturę, siłę wiatru, ciśnienie i ewentualne opady na Kasprowym Wierchu, łącznie z prognozą na kilka kolejnych dni, można sprawdzić na oficjalnej stronie pogodowej Polskich Kolei Linowych.

Pogodę na Kasprowym Wierchu można też obejrzeć na własne oczy za pomocą kamer internetowych. Dzięki kamerom można sprawdzić aktualne warunki pogodowe na Kasprowym Wierchu, w Kuźnicach, na Hali Gąsienicowej i w całych Zachodnich Tatrach bez wychodzenia z domu. Wystarczy podejrzeć obraz, nadawany na żywo online.

Kolejka na Kasprowy Wierch. Cennik, godziny otwarcia

Kasprowy Wierch to jeden z najlepiej rozwiniętych polskich ośrodków turystyki górskiej i narciarstwa.

Na szczyt góry można wjechać za pomocą kilku wyciągów. Kolejka linowa (kabinowa) z Kuźnic działa przez cały rok, krzesełkowa z Doliny Goryczkowej uruchamiana jest w sezonie narciarskim, podobnie jak kolejka z Doliny Gąsienicowej.

Pieczę nad kolejami linowymi, trasami narciarskimi na Kasprowym Wierchu i tamtejszym ośrodkiem narciarskim sprawują Polskie Koleje Linowe, PKL. Spółka zawiaduje też restauracjami na szczycie Kasprowego Wierchu i w Kuźnicach.

Czytaj też: Kolejka linowa. Zakopane, Solina czy Łomnica – gdzie przejażdżka jest najdroższa i czy czekają nas dalsze podwyżki cen? Aktualne cenniki

Dolna stacja kolejki linowej na Kasprowy Wierch w Kuźnicach - mapa

Jak dostać się do Kuźnic, by przejechać się kolejką na szczyt Kasprowego Wierchu?

Na drodze do Kuźnic obowiązuje zakaz ruchu prywatnymi samochodami. Kto nie ma ochoty iść pieszo do stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch, może przejechać się autobusem z okolic Ronda Jana Pawła II w Zakopanem (przystanki przy ul Chałubińskiego 44 i al. Przewodników Tatrzańskich). Koszt biletu to ok. 5 zł.

Czytaj też: Dolina Chochołowska: trasy, parking, schronisko. Wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjściem na szlak

Wjazd na Kasprowy Wierch – ile trwa?

Przejazd kolejką linową z Kuźnic na Kasprowy Wierch trwa ok. 20 minut. Jest jedna przesiadka: na Myślenickich Turniach. Bilet uprawnia do przebywania na szczycie Kasprowego wierchu przez 1 godz. i 40 min.

Sezon wysoki i niski na Kasprowym Wierchu

Ceny biletów (tourpassów) na kolejkę linową na Kasprowy Wierch zmieniają się w zależności od sezonu.

 • Sezon niski na Kasprowym Wierchu: 1 marca - 15 kwietnia, 9 maja – 15 czerwca, 1 października – 17 grudnia.
 • Sezon wysoki na Kasprowym Wierchu: 18 grudnia – 28 lutego, 16 kwietnia – 8 maja, 16 czerwca – 31 września.
Kolejka linowa na Kasprowy Wierch to jedna z głównych atrakcji polskich Tatr. Pozwala podziwiać panoramę gór i dostać się na szczyt Kasprowego bez konieczności
Kolejka linowa na Kasprowy Wierch to jedna z głównych atrakcji polskich Tatr. Pozwala podziwiać panoramę gór i dostać się na szczyt Kasprowego bez konieczności przechodzenia całego szlaku. Polska Press, archiwum

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch – ceny biletów

 • W sezonie wysokim: bilet normalny w jedną stronę 89 zł, ulgowy 79 zł, w obie strony odpowiednio 109 zł i 89 zł.
 • W sezonie niskim: bilet normalny w jedną stronę 65 zł, ulgowy 55 zł, w obie strony odpowiednio 79 zł i 69 zł.

Bilety na kolejkę na Kasprowy Wierch można kupić w kasie w Kuźnicach, online lub w biletomatach. Ceny mogą się różnić w zależności od miejsca kupna, sezonu i pory dnia. Rano i po południu jest z reguły taniej niż w „godzinach szczytu”, przypadających na środek dnia.

Kolejka na Kasprowy – godziny otwarcia

Latem kolejka na Kasprowy Wierch jest czynna w godzinach 7-21, jesienią i zimą godziny bywają zmienne w miarę skracania się dnia. We wrześniu 2022 kolejka kursuje od 7:30 do 18:00 (ostatni wjazd o 16:00) w dni powszednie i między 7:00 a 18:00 w weekendy (ostatni wjazd także o 16:00).

Przygotuj się na wyprawę w góry

miejsce #1

Neo Tools

NEO TOOLS 81-551-L

202,19 zł137,46 zł-32%
miejsce #2

Under Armour

Under Armour T Shirt Funkcyjny Szary

119,99 zł89,95 zł-25%
miejsce #3

adidas

Adidas Terrex Ax2R Bb1935

275,00 zł219,99 zł-20%
miejsce #4

Columbia

COLUMBIA SPODNIE TREKKINGOWE TITAN PASS 1886123466

349,99 zł299,99 zł-14%
miejsce #5

Hi-Tec

Hitec Męska Kurtka Softshell Hi-Tec Neti Czarna

154,99 zł137,99 zł-11%
miejsce #6

Hi-Tec

Hi Tec Hitec Kurtka Męska Softshell Kars Black

169,99 zł157,89 zł-7%
miejsce #12

Hannah

HANNAH RICARD- KURTKA SOFTSHELL MĘSKA

319,99 zł
miejsce #13

Viking

Viking Trekkingowe Alaska Lady

149,90 zł
miejsce #17

Outdoor

Outdoor Damskie Spodnie Turystyczne

129,00 zł
miejsce #20

SALEWA

Salewa Męska Puez Aqua 3 Ptx Czarna

379,90 zł
Materiały promocyjne partnera

Szlak na Kasprowy Wierch. Jak długo się idzie? Którą trasę wybrać?

Polscy turyści kochają Kasprowy Wierch i tłumnie odwiedzają go w czasie wycieczek po Tatrach, niezależnie od pory roku. Malownicza góra wznosi się na wysokość 1987 m n.p.m., a baza turystyczna rozbudowywana jest w tej okolicy już od połowy XIX w.

Kasprowy Wierch jest ważnym etapem lub celem kilku szlaków turystycznych. Za najłatwiejszy uchodzi szlak z Kuźnic przez Myślenickie Turnie. Ten szlak na Kasprowy Wierch liczy ok. 7 km, a jego przejście zajmuje maksymalnie 3 godziny.

Szlak na Kasprowy przez Myślenickie Turnie – mapa

Nieco dłuższy jest szlak prowadzący przez Halę Gąsienicową (do Hali niebieski, potem żółty). Liczy ok. 7,5 km, a jego przejście może także zająć do 4 godzin.

Szlak na Kasprowy przez Halę Gąsienicową – mapa

Istnieje więcej szlaków na Kasprowy Wierch, choć dwa powyższe są najpopularniejsze wśród turystów. Chętni mogą skorzystać z alternatyw:

 • Można także wyruszyć wzdłuż szlaku po słowackiej stronie granicy, od Doliny Cichej Liptowskiej na Suchą Przełęcz blisko szczytu Kasprowego Wierchu, który zajmuje do 2,5 godziny.
 • Szlak czerwony z Doliny Kościeliskiej przez Kasprowy aż do Orlej Perci jest najbardziej wymagający. Marsz z Kopy Kondrackiej na Kasprowy Wierch i z powrotem zajmuje ok. 4 godzin.
Na Kasprowym Wierchu znajduje się Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne. Działa od 1938 r.
Na Kasprowym Wierchu znajduje się Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne. Działa od 1938 r. Jozef Slowik / Polska Press

Atrakcje Kasprowego Wierchu

Na Kasprowy Wierch warto się przejść lub wjechać kolejką nie tylko ze względu na piękne widoki i radość, jaką daje obcowanie z przyrodą gór. Na Kasprowym znajduje się kilka oryginalnych atrakcji, które warto odwiedzić przy okazji wycieczki.

 • Poziom 1959 – to najwyżej położona restauracja w Polsce (1959 m n.p.m.). Można się tu wzmocnić po przejażdżce lub marszu na szczyt Kasprowego Wierchu. Wystrój restauracji nawiązuje do kolei linowych. Przy restauracji działa też sklepik z pamiątkami.
 • Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne – obserwatorium pomaga tworzyć prognozy pogody dla Podhala już ponad 80 lat; zaczęło pracę w 1938 r. To najstarsza tego rodzaju placówka w Północnych Karpatach. Jest to też oficjalnie najwyżej położony budynek w Polsce – stoi na wysokości 1987 m n.p.m.
 • Stacja Edukacja - latem PKL i TPN prowadzą na Kasprowym Wierchu akcje edukacyjne dla turystów w każdym wieku. Profesjonalni przewodnicy opowiadają słuchaczom o przyrodzie, topografii i pogodzie Tatr. Udział w akcji jest wliczony w cenę biletu na kolejkę linową.

Czytaj też: Morskie Oko: trasa, parking, kamery. Radzimy, jak dostać się na Morskie Oko, ile kosztują bilety, ile się idzie i co warto zobaczyć

Kasprowy Wierch z dzieckiem

Najkrótszy szlak pieszy na Kasprowy Wierch liczy ok. 7 km w jedną stronę, a więc 14 km w obie. Trasa może więc okazać się zbyt długa dla młodszych dzieci. Możemy oczywiście wjechać na Kasprowy kolejką linową, a wrócić pieszo – wtedy musimy pokonać tylko 7 km.

Kasprowy Wierch z psem

Czy można wziąć psa na wycieczkę na Kasprowy Wierch? Nie można. Kasprowy Wierch leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, na którym obowiązuje zakaz wyprowadzania psów.

Z Kasprowego Wierchu wiodą dwie trasy zjazdowe, bardzo popularne wśród narciarzy. Trasa Gąsienicowa (10 km) opada do Doliny Gąsienicowej, a Goryczkowa
Z Kasprowego Wierchu wiodą dwie trasy zjazdowe, bardzo popularne wśród narciarzy. Trasa Gąsienicowa (10 km) opada do Doliny Gąsienicowej, a Goryczkowa (8 km) do Doliny Goryczkowej. Trasy mają przedłużenia, a przy dobrej pogodzie z Kasprowego Wierchu można zjechać na nartach nawet do Zakopanego przez Kuźnice.
Przemysław Sobczyk via Facebook.com

Kasprowy Wierch: cennik. Ile może kosztować rodzinna wycieczka?

By obliczyć łączny koszt rodzinnej wycieczki na Kasprowy Wierch, należy zestawić kilka podstawowych cen:

Parking. W pobliżu Kasprowego Wierchu są dwa parkingi, na których można zostawić samochód:

 • przy ul. Bronisława Czecha w Zakopanem: 20-30 zł za cały dzień (w zależności od terminu)
 • przy hotelu Murowanica w Kuźnicach: 30 zł za dzień

Wstęp do TPN. Wstęp do TPN jest płatny. Bilet normalny kosztuje 8 zł, ulgowy 4 zł.

Bilet na kolejkę linową: zależy od sezonu i konkretnej daty. W sezonie niskim bilet normalny w jedną stronę kosztuje 65 zł, w wysokim 89 zł, ale ceny mogą się różnić w zależności od pory dnia. Rankiem i po południu jest taniej niż w „godzinach szczytu” w środku dnia.

Podsumowując: rodzina złożona z pary dorosłych i jednego dziecka zapłaci za wycieczkę na Kasprowy Wierch ok. 230 zł (sezon niski, opłata za parking, wstęp do TPN, wjazd kolejką w jedną stronę).

W sezonie wysokim kolejka na Kasprowy będzie droższa i podniesie cenę wycieczki do ok. 307 zł.

Koszty można zmniejszyć np. wybierając się na kolejkę linową rano lub po południu.

Czytaj też: Tatry w obiektywie. Najpiękniejsze zdjęcia gór zachęcają do wycieczek. Panoramy Zakopanego i Morskiego Oka, ujęcia nocnego nieba

Dodaj firmę
Logo firmy Tatrzański Park Narodowy
Zakopane, Kuźnice 1
Autopromocja

Narty na Kasprowym Wierchu

Z Kasprowego Wierchu wiodą dwie trasy zjazdowe. Trasa Gąsienicowa (10 km) opada do Doliny Gąsienicowej, a Goryczkowa (8 km) do Doliny Goryczkowej. Trasy mają przedłużenia, a przy dobrej pogodzie z Kasprowego Wierchu można zjechać na nartach nawet do Zakopanego przez Kuźnice.

Trasy narciarskie z Kasprowego Wierchu uchodzą za dość wymagające i nie zaleca się ich początkującym narciarzom. Nie są sztucznie ośnieżane ani oświetlane, a to dlatego, że leżą na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Ceny skipassów na sezon zimowy 2022/23 jeszcze nie są znane.

Galeria zdjęć z Kasprowego Wierchu

Zapraszamy do galerii zdjęć, ukazujących piękno Kasprowego Wierchu jesienią i zimą. Może urokliwe fotografie zachęcą Was do wycieczki na Kasprowy już w najbliższy weekend.

Wycieczka na Kasprowy Wierch to świetny pomysł na wypoczynek o każdej porze roku. Ile może kosztować rodzinne wejście na szczyt góry? Jakie są ceny biletów na kolejkę linową, jak sprawdzić pogodę panującą na szczycie, który szlak wybrać i jakie atrakcje czekają na turystów na Kasprowym? Na te i więcej pytań odpowiadamy w przewodniku: Kasprowy Wierch dla wycieczkowiczów.

Kasprowy Wierch: kolejka linowa, bilety, pogoda, szlak. Prak...

Czytaj też:

Bezpieczeństwo w górach – czy znasz podstawowe zasady?

Wycieczki po górach to świetny sposób na relaks, dobrą zabawę i ruch na świeżym powietrzu. Góry to jednak nie plac zabaw i należy poruszać się po nich ostrożnie. Czy znacie podstawowe zasady bezpieczeństwa w górach?

Bezpieczeństwo w górach. O czym należy pamiętać?

Góry przyciągają turystów jak magnes i trudno się dziwić – są piękne i pełne atrakcji, od pięknych zakątków po fascynujące zabytki. Nie wolno jednak zapominać, że góry mogą być niebezpieczne. Należy wędrować po nich, stosując się do kilku zasad i zachowując zdrowy rozsądek. Co należy zabrać na wycieczkę w góry? Jakie są numery alarmowe? Czy można iść w góry z psem? Co oznaczają kolory górskich szlaków? Odpowiadamy na najważniejsze pytania, związane z wędrowaniem po górach.

Jak uniknąć wypadku w górach?

 • Sprawdź prognozę pogody i nie wybieraj się na wycieczkę przy niesprzyjających warunkach.
 • Zimą zawsze sprawdzaj przed wyruszeniem stopień zagrożenia lawinowego.
 • Pamiętaj, że jesienią i zimą dni są krótsze – sprawdź godzinę zachodu słońca i planuj wycieczkę tak, by nie iść przez góry po zmroku.
 • Wybierz trasę odpowiednią do swoich umiejętności, kondycji i doświadczenia. Zaplanuj dokładnie marsz i nie rozstawaj się z mapą. Wyrusz wcześnie, by noc nie zastała Cię w trasie.
 • Wybierz się na wycieczkę w towarzystwie. Co dwie głowy, to nie jedna.
 • Przed wyruszeniem na szlak poinformuj o swojej wyprawie personel schroniska lub hotelu.

Jakie są numery alarmowe do wzywania pomocy w górach?

W Polsce działa zintegrowany system ratownictwa górskiego. Numery, które powinien znać każdy turysta, wybierający się w góry, to:

601 100 300 – numer główny

985 – numer alarmowy

112 – numer ratunkowy

Jakie aplikacje mobilne są najbardziej przydatne w górach?

Ratunek – po uruchomieniu program automatycznie wybiera odpowiedni numer alarmowy (TOPR, GOPR albo MOPR lub WOPR) i przesyła ratownikom dane o lokalizacji telefonu. Dowiedz się więcej na temat tego, jak działa aplikacja Ratunek.

Horská záchranná služba – słowacki odpowiednik polskiego Ratunku.

Mapa Turystyczna – wyznacza najlepsze szlaki w górach, w zależności od potrzeb użytkownika. Podaje też odległości i przewidywany czas marszu.

Traseo – oferuje interaktywne mapy z adnotacjami innych użytkowników i możliwość zakupu map do użycia offline.

Monitor Burz – aplikacja podająca krótkoterminową prognozę pogody.

Polskie Góry – po skierowaniu aparatu na horyzont, program wyświetla nazwy widocznych szczytów.

SkiRaport – informuje o warunkach pogodowych na polskich stokach narciarskich.

Dowiedz się więcej na temat tego, jakie aplikacje na telefon najbardziej przydadzą się w górach.

Co zabrać na wycieczkę w góry?

Warunki pogodowe w górach są różne o każdej porze roku i zmieniają się szybko. Jest jednak kilka rzeczy, które powinien mieć ze sobą i na sobie każdy turysta wybierający się w góry.

Odpowiedni strój – buty za kostkę z grubym bieżnikiem, kurtka przeciwdeszczowa, sweter, nakrycie głowy. Zima także raki na buty i stuptuty chroniące nogawki przed przemoczeniem.

Odpowiedni prowiant – zapas wody, suche zapasy w dostosowane od pory roku (np. latem mięso szybko się psuje). Zimą termos z gorącą zupą lub herbatą może nie tylko wzmocnić ciało, ale i podnieść morale turysty.

Mapa – tradycyjna lub cyfrowa w telefonie, niezbędna do nawigacji.

Apteczka – należy mieć ze sobą przynajmniej podstawowe przybory do opatrywania ran, skaleczeń i otarć, przydać się też może środek przeciwbólowy.

Powerbank – jeśli posługujemy się telefonem do nawigacji, musimy zadbać o to, by urządzenie nie rozładowało się, kiedy akurat będzie najbardziej potrzebne. Zapas energii można przechować w powerbanku.

Latarka – przydatna, jeśli zdarzy nam się zabawić w górach do wieczora.

Kije trekkingowe – bardzo przydatne na trudniejszych szlakach, odciążają kolana zwłaszcza w czasie zejść.

Co oznaczają kolory szlaków górskich?

Szlaki górskie oznaczane są na mapach i w terenie różnymi kolorami. Nie wskazują one jednak – jak uważa wiele osób – poziomu trudności danego szlaku, lecz raczej jego długość i/lub funkcję. Oto objaśnienia poszczególnych kolorów szlaków:

Czerwony – szlak główny, często wiedzie przez najbardziej popularne i atrakcyjne miejsca i szczyty

Niebieski – szlak długodystansowy

Zielony – szlak krótki, ale pełen atrakcyjnych turystycznie miejsc

Żółty – droga dojściowa, np. do schroniska albo łącznikowa między szlakami

Czarny – tak samo jak żółty; oznaczenie rzadko używane

Dowiedz się więcej na temat kolorów oznaczeń szlaków górskich.

Czy można iść w góry z psem?

Można, ale tylko po wyznaczonych szlakach.

W Tatrach to Droga pod Reglami i Dolina Chochołowska, w Beskidach np. Park Krajobrazowy Beskidu Małego i Śląskiego, wPieninach np. Wąwóz Homole,większość szlaków Karkonoskiego Parku Narodowego, szlaki Parku Krajobrazowego Gór Sowich, Jeleniowski Park Krajobrazowy w Górach Świętokrzyskich.

Zapoznaj się z pełną listą szlaków, którymi można się udać w góry z psem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mundial w Katarze - kibice na ulicach - bez komentarza

Materiał oryginalny: Kasprowy Wierch: kolejka linowa, bilety, pogoda, szlak. Praktyczny przewodnik. Ile może kosztować rodzinna wycieczka na Kasprowy Wierch? - Strona Podróży

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kaj Kaj
Byłem, gościłem i zaszczycałem.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie