Katarzyna Lachmann z AZS AWF Poznań druga we floretowym pucharze

LUMAR
Katarzyna Lachmann (trzecia z prawej)
Katarzyna Lachmann (trzecia z prawej) KS WARTA
Anna Szymczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) i Andrzej Rządkowski (Wrocławianie) zwyciężyli w Poznaniu w drugim turnieju TESA Pucharu Polski juniorów we florecie. Na planszach hali UAM na Morasku rywalizowało ponad 70 florecistek i 69 florecistów.

Anna Szymczak, liderka listy Polskiego Związku Szermierczego w finale pokonała Katarzynę Lachman z AZS AWF Poznań). Trzecie miejsca przypadły Aleksandrze Frąckowiak (Wrocławianie) i Julii Chrzanowskiej (Budowlani Toruń).

W turnieju florecistów najlepszy okazał Andrzej Rządkowski (Wrocławianie), który również jest liderem listy klasyfikacyjnej szermierczego związku. W finale pokonał on gdańszczanina Maxima Tarasiewicza 15:10. Na najniższym stopniu podium stanęli Patryk Szulpin (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) oraz Szymon Czartoryjski (Wrocławianie).

Miejsca w najlepszych ósemkach wywalczyli również inni wielkopolscy szermierze – Monika Dombrowska (AZS AWF Poznań), Renata Tomczak (IKS Leszno) i Jakub Miller (Warta-Muszkieterowie Poznań).