Katarzyna Niewiadoma szósta, mistrzynią olimpijską Anna van der Breggen

AG
Anna Kaczmarz/Dziennik Polski/Polskapresse
Pochodząca z Ochotnicy Górnej Katarzyna Niewiadoma zajęła 6. miejsce w kolarskim wyścigu kobiet ze startu wspólnego w Rio de Janeiro. Niespełna 22-letnia Polka walczyła o najcenniejszy "krążek" na bardzo wymagającej, liczącej 137 km trasie, ale nie zdołała stanąć na podium. Wygrała Holenderka Anna van der Breggen.

Niewiadoma jest zdecydowaną liderką naszej żeńskiej reprezentacji. Brązowa medalistka mistrzostw świata zapowiada, że da z siebie wszystko i i trzeba jej wierzyć, bo trudna i zmienna trasa wydaje się być pod nią skrojona.

Jadąca z 25. numerem startowym Polka ma do pomocy dwie koleżanki z reprezentacji Polski Małgorzatę Jasińską i Annę Plichtę, które zrobią wszystko, aby pomóc liderce w zajęciu miejsca na podium.

Po ponad 62 km wciąż obserwujemy samotną ucieczkę Belgijki Lotte Kopecky, za nią ze stratą 1 minuty jedzie grupa pościgowa pięciu kolarek z Anną Plichtą, a dalej niwelujący dystans peleton zawodniczek.

Na niespełna 21 km do mety, na niezwykle wymagającym podjeździe, zaczyna tworzyć się najściślejsza czołówka zawodniczek. W pierwszej ucieczce jedzie siedem kolarek, za nimi dwie rywalki, a w kolejnym duecie mocno pedałuje nasza Katarzyna Niewiadoma.

Polka robiła co w jej mocy, ale nie zdołała dotrzymać tempa grupie kolarek uciekających. Mistrzynią olimpijską została Anna van der Breggen, a Niewiadoma zajęła 6. miejsce.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Katarzyna Niewiadoma szósta, mistrzynią olimpijską Anna van der Breggen - Gazeta Krakowska