Katarzyna Pawłowska czwarta w kolarskim wieloboju na torowych MŚ w Mińsku

Pochodząca z Przygodzic koło Ostrowa Wlkp., Katarzyna Pawłowska, mimo wypadku w jednej konkurencji, zajęła czwarte miejsce w omnium (wieloboju) w mistrzostwach świata w kolarstwie torowym, które zakończyły się w niedzielę w Mińsku.

Złoty medal zdobyła Amerykanka Sarah Hammer. Na drugim stopniu podium stanęła mistrzyni olimpijska z Londynu, Brytyjka Laura Trott, a na trzecim - Australijka Annette Edmondson.

Katarzyna Pawłowska ponownie mistrzynią świata w kolarstwie torowym!

24-letnia zawodniczka Limaro Jedynki Kórnik (Pawłowska barwy kanadyjskiej grupy zawodowej będzie reprezentować dopiero od marca), która zdobyła w piątek złoty medal w wyścigu scratch, po trzech sobotnich konkurencjach zajmowała drugie miejsce: była szósta na dystansie jednego okrążenia ze startu lotnego, druga w wyścigu punktowym i trzecia w eliminacyjnym (australijskim). W tym ostatnim starcie doszło do kraksy z jej udziałem. - Australijka ,,liznęła" koło innej zawodniczki i przewracając się zabrała ze sobą Kasię. Sędziowie zarządzili neutralizację, Pawłowska zmieniła rower i jeszcze powalczyła o trzecią lokatę. Ale była mocno poobijana, bolało ją biodro, stłukła rękę, na dodatek startowała w niedzielę z nową ramą. W kolarstwie torowym takie drobiazgi techniczne mają ogromne znaczenie - mówił prezes PZKol., Wacław Skarul.

W niedzielę Pawłowska rozpoczęła od piątej pozycji na dystansie 3 km, ale szanse medalowe oddaliły się w wyścigu scratch, w którym finiszowała dopiero na dziewiątej pozycji. Walkę o brąz z Edmondson ostatecznie przegrała w kończącym rywalizację wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego, plasując się na siódmym miejscu.

- Przed wyjazdem czwarte miejsce drużyny kobiet oraz Pawłowskiej w omnium, konkurencjach olimpijskich, wzięlibyśmy w ciemno. A do tego dochodzi przecież złoty medal Kasi w scratchu - dodał Skarul.

Wyniki omnium kobiet na MŚ w kolarstwie torowym1. Sarah Hammer (USA) 20 pkt2. Laura Trott (Wielka Brytania) 243. Annette Edmondson (Australia) 264. Katarzyna Pawłowska (Polska) 325. Gillian Carleton (Kanada) 396. Leire Olaberria (Hiszpania) 41