Katarzyna Pawłowska najlepsza na torze w Gudalajarze! Wielkopolanka wygrała rywalizację wielobojową!

Katarzyna Pawłowska (z prawej) jeszcze w grudniu odbierała nagrodę marszałka województwa wielkopolskiego, a dwa dni temu ścigała się już najlepszymi kolarkami na świecie na torze w Meksyku Fot. Waldemar Wylegalski
Była zawodniczka Jedynki Limaro Kórnik, Katarzyna Pawłowska wygrała rywalizację wielobojową (omnium) w finałowych zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym w meksykańskiej Guadalajarze. W klasyfikacji generalnej PŚ w tej olimpijskiej konkurencji Polka uplasowała się na szóstym miejscu.

Pawłowska rozpoczęła w sobotę od siódmego miejsca na 250 metrów ze startu lotnego oraz zwycięstw w wyścigach punktowym i eliminacyjnym (australijskim). W niedzielę zawodniczka profesjonalnej grupy Boels–Dolmans wygrała wyścig indywidualny na dochodzenie, była trzecia w scratchu (jest w nim dwukrotną mistrzynią świata) oraz uzyskała siódmy czas na 500 metrów ze startu zatrzymanego.
Pawłowska startowała w omnium w dwóch z trzech imprez w kalendarzu Pucharu Świata. W pierwszej, w Manchesterze, zastąpiła ją Małgorzata Wojtyra.
W sprincie Damian Zieliński zajął 12. miejsce (w eliminacjach był najszybszy - 9,843 s na 200 metrów ze startu lotnego), a na 14. pozycji uplasował się Krzysztof Maksel, który dzień wcześniej zdobył Puchar Świata na 1 km ze startu zatrzymanego. Zmagania sprinterów wygrał w Guadalajarze Holender Hugo Haak, a w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Nowozelandczyk Edward Dawkins.