Katarzyny i Katarzynki w poznańskim MPK

  Katarzyny i Katarzynki w poznańskim MPK

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Katarzyna Lesińska jest jedną z trzynastu Katarzyn w MPK

  Katarzyna Lesińska jest jedną z trzynastu Katarzyn w MPK ©Sławomir Seidler

  Testuje nowe tramwaje i autobusy. Podpowiada, jak bezpiecznie ustawiać wózek dziecięcy w pojeździe. Przypomina pasażerom o dniu życzliwości. A gdy coś się dzieje, zawsze na miejscu jest jedną z pierwszych. Katarzyna Lesińska, bo o niej mowa, jest jedną z trzynastu Katarzyn pracujących w MPK w Poznaniu. Dzisiaj świętuje podwójnie: imieniny swoje i patronki pracowników MPK.
  Katarzyna Lesińska jest jedną z trzynastu Katarzyn w MPK

  Katarzyna Lesińska jest jedną z trzynastu Katarzyn w MPK ©Sławomir Seidler

  Przede wszystkim dba jednak, by pasażerowie zawsze wiedzieli wcześniej o objazdach czy zmianach rozkładu.

  Katarzyna Lesińska "rządzi" stroną internetową poznańskiego przewoźnika. To dzięki niej pasażerowie mogą sprawdzać połączenia, czytać historyjki wzięte prosto z życia MPK czy podziwiać galerie zdjęć. Ale równie ważna jest praca pozostałych 273 kobiet pracujących w poznańskiej spółce (panie stanowią około 10 proc. wszystkich pracowników). Za kierownicą autobusów siedzi 14 pań, motorniczych jest 51.

  Dzisiaj (w piątek) wszyscy pracownicy MPK obchodzą dzień swojej patronki, świętej Katarzyny. To ona czuwa nad pomyślnością przewoźników, ale także dziewic, żon, szwaczek, nauczycieli, fryzjerów, adwokatów, literatów, drukarzy, uczniów, studentów, filozofów, piekarzy, mówców i… grzeszników.

  - Można więc śmiało powiedzieć, że to dzień patronki naszej oraz... chyba wszystkich naszych pasażerów - żartuje Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

  Z tej właśnie okazji w niedzielę na ulice miasta wyjedzie katarzynkowy tramwaj. Będzie jeździć w godzinach od 12 do 14.30. Wyjazdy co 30 minut z ulicy Gajowej. Podczas wycieczki pasażerowie będą mieli okazję zwiedzić trzy zajezdnie. W każdej z nich czekają atrakcje: na Głogowskiej będzie można zwiedzić muzeum komunikacji miejskiej i obejrzeć najnowsze tramwaje, na Fortecznej - poprowadzić tramwaj pod czujnym okiem instruktora. Uczestnicy wycieczki zobaczą też, jak wygląda codzienna praca w zajezdni tramwajowej na ulicy Madalińskiego.

  Pracownicy MPK nie zapomnieli też o dzieciach chorych na raka. Dzisiaj rusza na terenie zajezdni na Głogowskiej otwarta zbiórka krwi. Będzie można ją oddać przez cały weekend w godzinach od 8 do 13 w specjalnym autobusie.

  Naczelnik Klimczewski ze "Złotą wajchą"
  Dwudziestu pracowników MPK otrzymało wczoraj "Złote wajchy". To statuetki przyznawane od 11 lat za zasługi dla poznańskiej komunikacji. Wśród wyróżnionych nie zabrakło pracowników nadzoru ruchu, mechaników, kierowców i instruktorów jazdy. Statuetkę otrzymał również elektromonter, ratownik oraz inspektorzy. "Złotą wajchą" wyróżniono także Józefa Klimczewskiego, naczelnika poznańskiej drogówki.

  PRZECZYTAJ TAKŻE:
  Poznań ma najlepszych motorniczych w Polsce!
  Poznań: Jak jeździć autobusami MPK z coolturą?
  Poznań: Nowe stroje kierowców i motorniczych MPK. Zobacz!

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To miłe

  woj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 42 / 35

  wsystkieg najlepszego Kasiom i pracownikom MPK:)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo