Radosław Patroniak, Maciej Łosiak
Ołeksandr Niedowiesow pokonał w środę Hiszpana Oriola Batallę
Ołeksandr Niedowiesow pokonał w środę Hiszpana Oriola Batallę Fot. Archiwum Poznań Open
Pogoda nie sprzyjała w środę uczestnikom tenisowego challengera Poznań Open. Na kortach Parku Tenisowego Olimpia udało się zakończyć tylko jedno spotkanie gry pojedynczej. Pozostałe siedem przełożono na czwartek. Polskim kibicom pozostaje tylko pasjonować się tenisem na dobrym poziomie, bo w imprezie w singla nie ma już żadnego naszego reprezentanta.

Turniejowa „trójka”, Ołeksander Niedowiesow, potrzebował godzinę i 15 minut, by pokonać Oriola Roca Batalla. Kazach zwyciężył rywala w dwóch setach – 6:2, 6:4 – i jako pierwszy awansował do ćwierćfinału.

Nie udało się natomiast dokończyć meczu pary deblowej Marcin Gawron i Adam Majchrowicz, którzy walczyli z Gruzinem Aleksandrem Metrevelim i Hsien-Yin Pengiem z Tajwanu. Spotkanie przerwano przy stanie 4:6 i 1:5. W tym samym czasie przerwany został pojedynek pomiędzy Serbem Nikolą Milojeviciem a Davidem Perezem Sanzem. Wynik w tym momencie to 6:4 i 5:5.