Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Każdy rodzic w Poznaniu może sprawdzić, czy jego dziecko prawidłowo się rozwija

MCC
Z bezpłatnej diagnostyki funkcjonalnej mogą skorzystać  dzieci od pierwszych dni życia do skończenia roku, urodzone w Poznaniu.
Z bezpłatnej diagnostyki funkcjonalnej mogą skorzystać dzieci od pierwszych dni życia do skończenia roku, urodzone w Poznaniu. vborodinova/pixabay.com
Rodzice dzieci urodzonych w Poznaniu mogą skorzystać z bezpłatnej diagnostyki funkcjonalnej w ramach programu profilaktycznego „Zdrowy Maluch”. To akcja zorganizowana przez Miasto Poznań oraz Centrum Zdrowia ASGO.

Aby skorzystać z konsultacji, w ramach której zostanie przeprowadzone profesjonalne badanie diagnostyczne, nie potrzeba skierowania od lekarza. Na wizytę w centrum ASGO może umówić się każdy rodzic, którego niepokoi rozwój malucha lub u którego występują czynniki ryzyka. Eksperci przygotowali wskazania do diagnostyki, wśród których znalazły się elementy związane z ciążą , porodem oraz okresem niemowlęcym.

- Diagnostyką funkcjonalną zajmują się wykwalifikowani fizjoterapeuci i osteopaci, którzy badają odruchy dziecka - tłumaczy dr Jolanta Uchman odpowiedzialna za stronę medyczną programu. - Na podstawie określonych odruchów można stwierdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo, a także przewidzieć rokowania na przyszłość. Wcześnie wykryte nieprawidłowe wzorce ruchowe pozwalają na prognozowanie w kierunku mózgowego porażenia dziecięcego, określenie, czy dziecko jest w grupie ryzyka spektrum autyzmu.

Z bezpłatnej diagnostyki funkcjonalnej mogą skorzystać dzieci od pierwszych dni życia do skończenia roku, urodzone w Poznaniu. Do lekarzy pierwszego kontaktu oraz do rodziców trafią ulotki z informacjami o wskazaniach do wykonania takiego badania.

- Ja bardzo zachęcam do tych badań - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Im szybciej zdiagnozuje się ewentualne problemy, tym większa szansa na ich wyleczenie. Ważny jest też spokój, że dziecko jest absolutnie zdrowe.

Zobacz też:

Każde z tych 121 imion w pierwszym półroczu 2017 roku nadano tylko 2 dziewczynkom. Sprawdź najrzadsze imiona żeńskie. Dane pochodzą z bazy PESEL.Przejdź do kolejnego slajdu --->ZOBACZ TEŻ:Najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2017 roku [NAJNOWSZE DANE]Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2017 roku [NAJNOWSZE DANE]

Najrzadsze imiona żeńskie 2017. Każde z nich nadano tylko 2 ...

Zatrzymanie gangstera Geringa w Poznaniu - zobacz wideo:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski