sportowy24
  Kazimierz Moskal: W Pogoni postawię na ofensywę

  Kazimierz Moskal: W Pogoni postawię na ofensywę

  Kamil Ptaszkiewicz

  Gol24

  Aktualizacja:

  Gol24

  Kazimierz Moskal nowym trenerem Pogoni Szczecin

  Kazimierz Moskal nowym trenerem Pogoni Szczecin ©Sebastian Wołosz/Głos Szczeciński

  Dzisiaj w budynku klubowym Pogoni Szczecin odbyła się konferencja prasowa, na której prezes klubu przedstawił mediom nowego trenera granatowo-bordowych. Stanowisko Czesława Michniewicza przejął Kazimierz Moskal. Podpisał roczny kontrakt.
  Kazimierz Moskal nowym trenerem Pogoni Szczecin

  Kazimierz Moskal nowym trenerem Pogoni Szczecin ©Sebastian Wołosz/Głos Szczeciński

  Jarosław Mroczek (prezes klubu Pogoń Szczecin) -Trenera Moskala nie trzeba przedstawiać. Postanowiliśmy porozmawiać z odpowiednim kandydatem. Wspólnie dosyć szybko zaczęliśmy mówić tym samym językiem, dlatego trener jest tutaj dzisiaj z nami. Ta polityka, którą stosujemy bardzo odpowiada trenerowi Moskalowi.

  Analizowaliśmy wszystkie cechy, które trener powinien posiadać i doszliśmy do wniosku, że Kazimierz Moskal będzie najlepszym wyborem.


  Nie patrzyliśmy na Pogoń pod kątem remisów, bo remis remisowi nierówny. Zdaje sobie sprawę z tego, że były takie mecze, które powinny być wygrane. Nowy trener wyraźnie powiedział, że będziemy grać tak, żeby wygrywać.

  Przeczytaj także: Kazimierz Moskal nowym trenerem Pogoni Szczecin [ZDJĘCIA]

  Kazimierz Moskal (nowy trener Pogoni Szczecin) - Przede wszystkim bardzo się cieszę, że po kilku miesiącach wrócę na ławkę trenerską. Chciałbym podziękować trenerowi i prezesowi za zaufanie. Postaram się udowodnić, że ten wybór był słuszny. Wierzę, że ten zespół może grać dobrze w piłkę. Jestem ambitny i wierzę, że zespół może grać ładną piłkę i wygrywać. Jest to moje pierwsze spotkanie z wami, jestem lekko stremowany, ale myślę, że szybko załapiemy kontakt i będzie już tylko lepiej.

  Mój pomysł na Pogoń polega na prowadzeniu gry. Drużyna ma dawać radość kibicom. Ważna jest dla mnie gra ofensywna, stwarzanie widowiska, które będzie się podobać kibicom. Wiadomo, że to ja na końcu będę rozliczany z wyników i wiem, że gra ofensywna nie jest łatwym stylem, ale jestem przekonany, że ten zespól posiada zawodników, którzy mogą grać taką piłkę.

  Nie miałem dużo czasu na analizę gry, ale Pogoń na pewno ma solidną defensywę. Chciałbym rozwinąć ten zespól najlepiej jak się da. Z niecierpliwością czekam na użycie wszystkich narzędzi w postaci zawodników.

  Myślę, że jeśli uprawia się sport, to trzeba sobie stawiać cele i być ambitnym. Chcielibyśmy, żeby w następnym sezonie wynik był lepszy od tego, który był w tym sezonie. Do każdego meczu będziemy podchodzić z nastawieniem zdobywania punktów i walki o najwyższe cele.

  Maciej Stolarczyk (dyrektor sportowy Pogoni Szczecin) - Myślę, że sztab szkoleniowy nie będzie zmieniani. Zaczynamy treningi 13 czerwca, wyjeżdżamy na zgrupowanie do Wronek. W szczecinie zagramy swój pierwszy sparing, ale nie chcę zdradzać szczegółów. Na obozie gramy dwa sparingi i po zakończeniu obozu zagramy jeden sparing, ale też nie chcę zdradzać szczegółów, bo sporo jest do ustalenia i nic nie jest jeszcze pewne.

  Pierwszym asystentem trenera będzie osoba z Krakowa, ale w tym przypadku również nie chcemy zdradzać szczegółów, bo musimy najpierw podpisać wszystkie kontrakty.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku