Kibice pokochali Lewandowskiego. Zobacz, co mu zaproponowali!

DW
EPA
W wygranym przez FC Barcelonę finale Pucharu Gampera na Camp Nou kibice oglądali pierwszą bramkę Roberta Lewandowskiego. Polak dołożył do tego dwie asysty. Blaugrana wygrała aż 6:0, a kibice zrobiliby wszystko, żeby otrzymać od napastnika koszulkę. Jedna z kibicek zaproponowała mu pierogi!

- Lewy, oddam pierogi za twoją koszulkę - takim hasłem kibicka próbowała Lewandowskiego do podarowania jej koszulki. Już z numerem "9" na plecach.

W 3. minucie Lewandowski otworzył wynik spotkania. Po zagraniu Pedriego wbiegł w pole karne, minął bramkarza Julio Gonzaleza i trafił do siatki z ostrego kąta.

Później zrewanżował się Pedriemu precyzyjnymi podaniami, po których 19-letni pomocnik podwyższył wynik w 5. i 19. minucie. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się również Francuz, Ousmane Dembele.

W 25. minucie Lewandowski był bliski zdobycia swojej drugiej bramki, ale po świetnym podaniu Dembele trafił w słupek.

Po przerwie "Lewy" pozostał na boisku i brał udział w akcji, która zakończyła się w 49. min golem strzelonym przez Gabończyka Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Chwilę później Polak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Gonzalezem.

Był to czwarty występ Lewandowskiego w składzie "Dumy Katalonii". W towarzyskich meczach za oceanem z Realem Madryt (1:0), Juventusem Turyn (2:2) i New York Red Bulls (2:0) nie strzelił gola.

Mecz z Pumas UNAM był ostatnim sprawdzianem Barcelony przed sezonem ligowym, który rozpocznie 13 sierpnia spotkaniem u siebie z Rayo Vallecano.