Kickboxing: Figo i spółka rządzili na mistrzostwach Polski

Maciej Łosiak
Zawodnicy Our Team Poznań wrócili z czterema medalami (złotym, dwoma srebrnymi i brązowym) z mistrzostw Polski w kick boxingu low kick.

Poznaniacy rywalizowali w kategorii juniorów i juniorów młodszych. Zawody odbyły się w Ożarowie Mazowieckim. W imprezie udział wzięło 123 kick bokserów z 52 klubów.

17-letni junior Adrian Figo Szymanowski (waga do 71 kg) w drodze do mistrzostwa pokonał na punkty solidnego Patryka Kłaka (KGHM Metraco Armia Polkowice) oraz przed czasem w pierwszej rundzie przez poddanie Miłosza Karysia (Skorpion Krępice). W finałowym pojedynku skrzyżował rękawice z Adamem Hirko (Boksing Zielona Góra). W drugim starciu po potężnym kopnięciu w głowę posłał rywala na deski. Ostatecznie po emocjonującej walce podopieczny Łukasza i Jakuba Smolińskich wygrał na punkty jednogłośną decyzją sędziów 3:0 i zdobył tytuł mistrza Polski.

Z kolei Eryk Bręczewski walczył w gronie juniorów młodszych (kat. 54 kg). W pierwszej walce wypunktował atletycznie zbudowanego Dominika Sa-wickiego (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra). W drugim pojedynku nie dał szans reprezentantowi gospodarzy Julianowi Jasińskiemu, wygrywając w trzeciej rundzie przez RSC. Z uwagi na kontuzję śródręcza, finałową walkę musiał oddać walkowerem Adrianowi Smolińskiemu (Smok Toruń).

W tej samej grupie i kategorii wagowej brązowy medal wywalczył Filip Rychwalski.

Drugi srebrny medal dla Towarzystwa Sportowego Our Team Poznań zdobył Mateusz Kupijaj. W walce o indywidualne mistrzostwo Polski w gronie juniorów młodszych w kategorii 57 kg uległ na punkty Kacprowi Dróżnikowi z Działdowa.

- Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych rezultatów i stylu, jaki zaprezentowali nasi podopieczni. Wierzymy, że poprzez zaangażowanie na zajęciach i systematyczność harmonijnie będą się rozwijać, tak by iść w ślady starszych kolegów Tornado Szłapki, Rzepy Rzepeckiego czy Przecinaka Kowalskiego - komentują Łukasz i Jakub Smolińscy, trenerzy TS Our Team.

Start poznaniaków w zawodach możliwy był dzięki wsparciu firmy Schmidt Bike&Service serwis rowerowy z Poznani oraz właścicielom Ośrodka Wypoczynkowego J&M Mielenko.