sportowy24
  Kickboxing: Łukasz Szulca brązowym medalistą MŚ

  Kickboxing: Łukasz Szulca brązowym medalistą MŚ

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W dniach 18-22 maja w niemieckim Stuttgarcie odbyły się mistrzostwa Świata w kick-boxingu. Barwy Polski reprezentował najlepszy poznański zawodnik K1 - Łukasz "Siwy " Szulc, który zdobył brązowy medal.
  Łukasz Szulc w Stuttgarcie przegrał tylko jedną walkę

  Łukasz Szulc w Stuttgarcie przegrał tylko jedną walkę ©Fot. Archiwum Łukasza Szulca

  Szulc ma na swoim koncie wiele sportowych sukcesów, między innymi tytuł zawodowego mistrza Polski PZKB w formule K1, tytuł międzynarodowego mistrza Łotwy w kick-boxingu oraz pięć tytułów amatorskiego mistrza Polski w kick boxingu i formule K1 . Na swoim koncie ma też wiele walka zawodowych na największych galach w Europie oraz w Poznaniu na galach "Night of Champions".

  W pierwszej walce w Stuttgarcie przeciwnikiem Szulca był zawodnik z Hiszpanii. Po mocnej i wyrównanej walce zwyciężył mieszkaniec Mosiny, a o zwycięstwie zadecydowało liczenie zawodnika z Hiszpanii po kopnięciu na wątrobę. Kolejnym przeciwnikiem był bardzo mocny, dwukrotny zawodowy mistrz Europy w Muay Thai - Norweg Andreas Fossum.
  Po bardzo mocnej i zaciętej walce w górę powędrowała ręka "Siwego". Kolejnym rywalem naszego zawodnika był niewygodny, bijący z odwrotnej pozycji Włoch. Po wyrównanym i bardzo zaciętym boju niejednogłośnie wygrał przeciwnik Szulca, ale walka śmiało mogła zakończyć się innym werdyktem. W finale Włoch wygrał i zdobył tytuł mistrza Świata, a Szulc zdobył brązowy medal. Pozostaje lekki niedosyt, ponieważ do wymarzonego tytułu mistrza świata zabrakło naprawdę niewiele.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl