Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na zimę 2018. Większe opady...

  Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na zimę 2018. Większe opady śniegu na horyzoncie. Długoterminowa prognoza pogody na zimę

  a.w.

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pogoda na zimę 2018/19. Kiedy spadnie pierwszy śnieg?
  1/4
  przejdź do galerii

  Pogoda na zimę 2018/19. Kiedy spadnie pierwszy śnieg?

  Pogoda na zimę powinna być śnieżna, mroźna i łaskawa. Tak zbliżającą się porę roku wyobrażają sobie Polacy. Jak jest naprawdę? Długoterminowe prognozy pogody wskazują na to, że na prawdziwą zimę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Listopad i grudzień delikatnie wprowadzą nas w nową porę roku. Systematyczny a nie drastyczny spadek temperatur to dobra informacja dla tych, którzy trudno znoszą gwałtowne zmiany pogody. Nadchodząca zima najprawdopodobniej nie będzie strzykała nam w kolanach czy kręgosłupie. Długoterminowa prognoza pogody na zimę 2018/2019.

  Pogoda na zimę. Kiedy spadnie śnieg?


  Pierwsze opady śniegu już za nami. Większe opady śniegu i ujemne temperatury prognozowane są w pierwszej połowie grudnia 2018. Do tej pory musimy się przygotować na sporadyczne opady śniegu, deszczu i marznącego deszczu.

  Kierowcy muszą się przygotować na drapanie szyb, ponieważ mroźne wieczory i poranki już są faktem.

  To ważne pytanie nie tylko dla rodziców dzieci i nauczycieli, którzy są nimi zasypywani, ale też dla miłośników białego szaleństwa.
  Kiedy spadnie śnieg? W tym roku data może nas zaskoczyć. Dodatnie temperatury w listopadzie i grudniu nie zapowiadają jednak rychłych opadów. Oczywiście nie oznacza to, że śnieg w ogóle się nie pojawi. W ciągu kolejnych 2 miesięcy będzie go bardzo mało a wysokie temperatury sprawią, że będzie to śnieg szybko topniejący.

  Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Synoptycy spekulują, że pierwszy, incydentalny śnieg spadnie w połowie grudnia, ale nie będzie miał szans na długie przetrwanie.

  Pogoda na zimę 2018


  Prognozy pogody tworzone są na bieżąco, ponieważ niektórych zjawisk nie da się przewidzieć na dłużej niż kilka dni do przodu. Są jednak synoptycy, którzy są w stanie przewidzieć ogólną aurę, jaka będzie panowała w Polsce w najbliższych miesiącach. Pogoda na zimę jest szczególnie ważna, ponieważ to własnie wtedy organizujmy zimowe urlopy czy ferie zimowe

  Długoterminowa prognoza pogody na zimę 2018/19


  [/b]Najnowsza pogoda na zimę 2018/2019 zapowiada, że grudzień będzie miesiącem ciepłym. Ciepły grudzie to dodatnie temperatury, delikatne przymrozki i rzadkie opady (śniegu czy deszczu).  Pogoda na listopad 2018


  Listopad rozpoczął się bardzo malowniczo i jesiennie. W przeszłości bywały sezony, w których groby bliskich zmarłych odwiedzaliśmy w śniegu po kolana, tymczasem w tym roku temperatury oscylowały w granicach 10-15 stopni Celsjusza. Pogoda na listopad zakłada systematyczne spadki temperatur. Zaczynamy z wysokiego pułapu + 15 stopni Celsjusza. Wysokie temperatury w ciągu dnia nie powinny jednak nas mylić, ponieważ wieczory i poranki mogą być już mroźne.

  Od świętego Marcina zima się zaczyna.  Długoterminowa prognoza pogody nie pokazuje drastycznych spadków temperatur. Z dnia na dzień spadek będzie wynosił od 2 do 4 stopni Celsjusza.

  Pogoda na listopad 2018 to w skrócie:
  • spadek temperatur
  • opady deszczu
  • mgły
  • silny wiatr


  Pogoda na grudzień 2018


  Pogoda na grudzień to zdecydowanie ciekawsze zagadnienie. W grudniu czeka nas przedświąteczny urlop i początek białego sezonu w zimowych kurortach. Czy jest szansa na białe święta w tym roku? Synoptycy nie mają optymistycznych wieści w tym temacie. Prognoza pogody na grudzień to temperatury +2 - 0 st.C. Przy takich wartościach nawet jeśli śnieg spadnie, nie będzie miał warunków, żeby się utrzymać. Opady śniegu w grudniu prognozowane są sporadycznie, więc na dzień dzisiejszy możemy tylko marzyć o białych świętach w tym roku.

  Pogoda na grudzień 2018 zapowiada
  • temperatury: od max. 6 do -5 st.C
  • opady deszczu i śniegu


  Pogoda na zimę 2018/2019


  Pierwsze długoterminowe prognozy pogody na zimę, a konkretnie na grudzień 2018 wskazują, że temperatury nie będą znacznie spadać. Po gorącym, długim lecie i klimatycznej, słonecznej jesieni, bez okresu przejściowego wchodzimy w zimę, która w kolejnych miesiącach może przynieść mrozy i przeciągać się do marca 2019 roku.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gggģgg

  Su (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Zima stu lecia od dwóch lat piszą bzdury aby pieniądze biera a państwo nie lepiej. !!!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wyjazd

  Warianna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Na szczęście mnie to mało interesuje, bo szarpnęłam się (nie tak znowu szarpnęłam, tanio było, bo first minute) na wczasy egzotyczne z Itaką na Dominikanie i już doczekać się nie mogę. Jeździłąm z...rozwiń całość

  Na szczęście mnie to mało interesuje, bo szarpnęłam się (nie tak znowu szarpnęłam, tanio było, bo first minute) na wczasy egzotyczne z Itaką na Dominikanie i już doczekać się nie mogę. Jeździłąm z nimi parę razy i zawsze było bez zarzutu :)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  12 Tenorów na jednej scenie w Poznaniu!

  12 Tenorów na jednej scenie w Poznaniu!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!