Kilka metrów sadzy może doprowadzić do eksmisji

  Kilka metrów sadzy może doprowadzić do eksmisji

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Karol Myśliński od dwóch lat nie może palić w piecu z powodu nadmiaru sadzy

  Karol Myśliński od dwóch lat nie może palić w piecu z powodu nadmiaru sadzy ©Grzegorz Dembiński

  Karol Myśliński od dwóch lat nie może palić w piecu z powodu nadmiaru sadzy. Sytuacja jest groźna dla życia - twierdzi ZKZL i wyznacza termin eksmisji.
  Karol Myśliński od dwóch lat nie może palić w piecu z powodu nadmiaru sadzy

  Karol Myśliński od dwóch lat nie może palić w piecu z powodu nadmiaru sadzy ©Grzegorz Dembiński

  - Odkąd tu mieszkam, podczas każdej wizyty kominiarza zwracałem uwagę na brak otworu do wybierania sadzy. Nikt nie chciał z tym nic zrobić, aż dwa lata temu sadzy było już za dużo i nie mogę palić w piecu - tłumaczy Karol Myśliński, mieszkaniec baraku przy ul. Kopanina.

  Od dwóch lat nie może on dojść z ZKZL do porozumienia, więc na środę (18 maja) wyznaczono datę eksmisji z obecnego lokalu i przeniesienie pana Karola na ul. Bukowską.

  - W 2014 roku mężczyzna zwrócił się do nas z prośbą o wyczyszczenie przewodów kominowych i zamontowanie drzwiczek do wybierania sadzy. Później nie wpuszczał nas do mieszkania, żebyśmy mogli wykonać prace - twierdzi Magdalena Gościńska, rzecznik ZKZL.

  Według Myślińskiego powody takiego postępowania były dwa: - Wiele lat przepracowałem na budowach. Nowy otwór miałby się znaleźć w pomieszczeniu, w którym śpię. Obawiam się, że mógłby naruszyć i rozszczelnić komin - wyjaśnia. Dodaje, że nikt nie chciał go zapewnić o wzięciu odpowiedzialności za prowadzone prace.

  - Chciałem, żeby podpisać mi oświadczenie. Boję się, że gdyby coś się stało, ja byłbym za to sądzony. Przewód może być nieszczelny, a obok mieszka rodzina z małym dzieckiem. Nie chcę żeby wydarzyło się nieszczęście - mówi Karol Myśliński. Z kolei ZKZL zapewnia, że wykonane zostały ekspertyzy, a odpowiedzialność za prace leży po ich stronie.

  Według K. Myślińskiego stary otwór znajdował się we wspólnym korytarzu, który zajmuje mieszkająca obok rodzina. - Musiał zostać zamurowany - przypuszcza Myśliński. Nie potwierdzają tego inni mieszkańcy. Według nich otworu nigdy tam nie było.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo