KKS Kalisz pokonał Unię Swarzędz [ZOBACZ BRAMKI]

Mariusz Kurzajczyk
Norbi Gałązka
KKS Kalisz zwyciężył 4:2 w Swarzędzu i była to trzecia wygrana z rzędu. Stoychev nie wykorzystał karnego, ale i tak zdobył dwie bramki.

Kaliszanie znów pokazali, że potrafią odwracać losy meczu, w tym przypadku nawet dwukrotnie, bowiem przegrywali 0:1 i 1:2. Okazało się także, że nie tracą siły ofensywnej po poważnych zmianach personalnych, bowiem od 1. minuty Konrada Chojnackiego zastąpił Michał Grzesiek, a Michała Kucharskiego - Adam Majewski. Miedzy słupkami dobrze spisywał się Marcin Żółtek.

Unia objęła prowadzenie w 20 minucie. Kaliscy defensorzy popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki, która trafiła pod nogi Wojciecha Antczaka. Ten huknął z linii pola karnego, a futbolówka, odbijając się jeszcze od słupka, wpadła do siatki. W rewanżu goście przeprowadzili akcję prawą stroną, a zagrana przez Damiana Czecha piłka poturalała się między obrońcami przez pole karne i trafiła do stojącego najdalej Stayko Stoychev. Bułgar uderzył mocno pod poprzeczkę. Tuż przed przerwą mogło być 1:2, ale po strzale Majewskiego piłka otarła się o poprzeczkę.

Tuż po wznowieniu gry brak zdecydowania kaliskiej ofensywy wykorzystał Mateusz Molewski. Potem celnie uderzali już tylko kaliszanie: mocnym półwolejem Stoychev, z kilku metrów Czech i, po ładnym zagraniu Kostova, Michał Kucharski, który najpierw "położył" bramkarza Unii.

- Często przenosiliśmy ciężar gry, dzięki czemu otwierały się wolne strefy. To były prostopadłe piłki, po których mieliśmy dwie sytuacje "sam na sam", ale i pozostałe, po których padły bramki, dające wiarę, że możemy to wygrać - podsumował trener Andrzej Paszkiewicz.

Unia Swarzędz - KKS Kalisz 2:4 (1:1)

Bramki: 1:0 Wojciech Antczak 20, 1:1 Stayko Stoychev 34, 2:1 Mateusz Molewski 46, 2:2 Stayko Stoychev 68, 2:3 Damian Czech 70, 2:4 Michał Kucharski 80.
KKS Kalisz: Marcin Żółtek - Damian Czech, Marcin Lis, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski - Filip Sówka (65 Michał Kucharski), Michał Grzesiek (46 Szymon Ignaczak), Ivelin Kostov - Błażej Ciesielski (87 Bartosz Cierniewski), Adam Majewski, Stayko Stoychev (87 Przemysław Balcerzak).
Żółte kartki: Filip Soboń, Adam Durowicz, Maciej Skrzypczak, Mateusz Molewski (Unia) oraz Lis (KKS).
Czerwona kartka: Maciej Skrzypczak (Unia, 75, druga żółta).