KKS lepszy od Centry

Mariusz Kurzajczyk
Karina Zachara
Kaliszanie wygrali w Ostrowie i okazali się lepsi w derbach regionu. Kibice obu drużyn mogli obserwować spotkanie jedynie zza ogrodzenia boiska.

Mecz 4. kolejki III ligi pomiędzy Centrą Ostrów a kaliskim KKS-em zakończył się zwycięstwem gości z Kalisza. W derbach południowej Wielkopolski padł wynik 3:1.

Spotkanie świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy na boisku przy ul. Kusocińskiego z bramki cieszyli się już w 5 minucie. Autorem trafienia był Tomasz Adamiak. Defensor zdobył gola z rzutu karnego. Jacek Paczkowski nieprzepisowo zatrzymywał szarżującego na bramkę KKS-u Jakuba Michalskiego, a prowadzący to spotkanie Łukasz Jasiak wskazał na jedenasty metr. Później bramki zdobywali już tylko kaliszanie. Niebiesko-biało-zieloni od razu ruszyli do odrabiania strat, a z bardzo dobrej strony w ich szeregach pokazał się Michał Kucharski, który niedawno... zdobywał gole dla Centry. Młody napastnik trafił na 1:1, w drugiej połowie gole zaliczyli jeszcze Konrad Chojnacki i Błażej Ciesielski i to kaliszanie cieszyli się po ostatnim gwizdku arbitra.

- Mogliśmy się pokusić o bramkę w drugiej połowie. Szkoda, że nie udało nam się zremisować - mówił Marek Wojtasiak, trener ostrowskiej drużyny, który dodał, że mecz ten był ciężki. Podobne zdanie miał bramkarz KKS-u. - Zależało nam na zwycięstwie, nie dbaliśmy o styl, liczyła się wygrana. Liczę na to, że to będzie krok w stronę odbudowy naszej formy - mówił po meczu Marcin Żółtek, który niedawno jeszcze bronił barw Centry. Golkiper dodał też, że cieszył go powrót do Ostrowa, bo ma z nim związane bardzo miłe wspomnienia.

Należy zaznaczyć, że mecz odbywał się bez dopingu kibiców. Zarówno ostrowianie, jak i kibice KKS-u pojedynek oglądali zza płotu - to skutek decyzji działaczy ostrowskiej drużyny, którzy postanowili nie wpuszczać kibiców na obiekt.

Triumf nad Centrą był pierwszym zwycięstwem w tym sezonie dla beniaminka III ligi. Obie ekipy mają teraz po trzy punkty i znajdują się w strefie spadkowej. KKS jest 12., a Centra 14. W następnej kolejce w sobotę, 5 września, kaliszanie podejmą Sokół Kleczew. Ostrowian czeka ciężka przeprawa w Poznaniu, gdzie zmierzą się z rezerwami Lecha.

Centra Ostrów - KKS Kalisz 1:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Tomasz Adamiak (5', karny), 1:1 Michał Kucharski (13'), 1:2 Konrad Chojnacki (73'), 1:3 Błażej Ciesielski (75').

Centra: Grondowy - Zając, Wandzel, Adamiak, Sikora, Strączkowski, Jasiński, Kucharski (82. Rodin), Mierzyński (88. Płokarz), Kuczyński (75. Kupczyk), Michalski.

KKS Kalisz: Żółtek - Sówka, Czech, Paczkowski, Grabowski - Gawlik (65. Gajewski), Lis - Chojnacki, Kostov, Ciesielski (87. Grzesiek) - Kucharski (90. Trzepacz).

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!