KKS Sporty Walki Poznań: Jedenaście medali na Mistrzostwach Polski!

TR
Część medalowej ekipy Radosława Laskowskiego i Wojciecha Kiersteina
Część medalowej ekipy Radosława Laskowskiego i Wojciecha Kiersteina fot. Agnieszka Świderska
Do bratobójczej walki zawodników KKS Sporty Walki Poznań doszło na zakończonych w niedzielę w Luboniu Mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule full contact. W pojedynku o złoto w wadze do 67 kg spotkali się Piotr Odważny i Kajetan Kierstein.

Była to powtórka pojedynku sprzed roku. Tym razem Odważny wziął udany rewanż i to on sięgnął po tytuł mistrzowski. Nie był to jedyny złoty medal w ekipie KKS Sportów Walki Poznań - na najwyższym podium stanęła również Anna Kołodziej (+70 kg).

A tytuły wicemistrzowskie oprócz Kajetana Kiersteina, wywalczyli: juniorka Gabriela Laskowska (+48 kg), Karolina Mośko (+48), Natalia Biernasiak (+52 kg), Tomasz Piechocki (+91 kg).

Do dorobku medalowego klubu podopieczni Radosława Laskowskiego i Wojciecha Kiersteina dołożyli jeszcze cztery brązowe krążki. Zdobyli je Piotr Owczarzak (-71 kg), Michał Ciach (-75 kg), Artur Kubiak (-91 kg) i Bartosz Paradowski (-86 kg).

Kolejnym wyzwaniem dla kickboxerów z Grunwaldzkiej będzie Puchar Świata w czerwcu we Włoszech.