Kobieta Przedsiębiorcza 2015: Uczą studentów, jak poradzić...

  Kobieta Przedsiębiorcza 2015: Uczą studentów, jak poradzić sobie w życiu

  Anna Jarmuż, Joanna Labuda

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Małgorzata Kluska - Nowicka - SMS o treści SUPER.154
  1/5
  przejdź do galerii

  Małgorzata Kluska - Nowicka - SMS o treści SUPER.154 ©archiwum prywatne

  Od kilku lat zawodowo związana jest z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu, gdzie kieruje Wydziałem Finansów i Bankowości. Jest kanclerzem tej uczelni. Pełni rolę wykładowcy i promotora prac dyplomowych i magisterskich oraz szerzy ideę przedsiębiorczości wśród studentek. Poznajcie [b]Małgorzatę Kluskę - Nowicką (SMS o treści: SUPER.154)[/b] - która bierze udział w plebiscycie „Kobieta Przedsiębiorcza 2015”.
  Swoją karierę zawodową w obszarze bankowości nasza kandydatka rozpoczęła w 1997 roku. Przez 17 lat była nieprzerwanie związana z Grupą Banku Zachodniego WBK.

  - W zasadzie „od zawsze” interesują mnie zagadnienia związane z przedsiębiorczością i rozwojem kobiet - tłumaczy Małgorzata Kluska - Nowicka. - To właśnie dla swoich studentek stworzyłam autorski program „Przywództwo Kobiet”, który ukończyło już kilkaset uczestniczek.

  Warsztaty, organizowane przez naszą kandydatkę, przeznaczone są przede wszystkim dla kobiet (choć nie tylko), które chcą uzyskać wysoką pozycję zawodową, a do zarządzania podchodzić po mistrzowsku.

  - To studium dla każdego, kto chce obalić „mit szklanego sufitu” - wyjaśnia Małgorzata Kluska - Nowicka. - Profesjonalne zarządzanie jest w zasięgu każdego, niezależnie od płci czy zajmowanej pozycji.

  Jak tłumaczy, zasadniczym celem programu jest poszerzenie umiejętności w zakresie zarządzania, przy uwzględnieniu zestawu cech właściwym kobietom (w oparciu o tzw. wielką piątkę cech osobowościowych), oraz właściwym im stylów kierowania.

  Szacunek i uwaga
  Przedsiębiorczość to drugie imię także naszej kolejnej kandydatki - Agnieszki Woch-Juchacz (SMS o treści: SUPER.150) - właścicielki własnej firmy oraz prorektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

  - Z tą uczelnią związałam się jeszcze na studiach. Wtedy było to studium menażerów kultury. W 1997 r. wystąpiliśmy o powołanie szkoły wyższej. Udało się. Powstał wtedy pierwszy kierunek - zarządzenie - wspomina Agnieszka Woch-Juchacz.

  Nasza kandydatka najpierw była kanclerzem WSUS. Potem - w 2006 r. została jej prorektorem. Uczelnia to jedno. Agnieszka Woch - Juchacz prowadzi też własną firmę - Art Line Consulting, zajmującą się marketingiem relacyjnym. Na co dzień pomaga zaistnieć na rynku firmom, instytucjom i klientom indywidualnym.  - Motto, jakim kieruje się w życiu to „Szacunek i uwaga” - wyjaśnia Agnieszka Woch - Juchacz. - Uważam, że każdy musi zostać wysłuchany. Dialog i relacje z drugim człowiekiem są dla mnie bardzo ważne. Zawsze wiele wynoszę z takich spotkań.

  O tym, jak szerokie są zainteresowanie naszej kandydatki świadczy też jest inna działalność. Agnieszka Woch - Juchacz, wraz z mężem prowadzi firmę ArtLine House, zajmującą się nowoczesnym projektowaniem - specjalizuje się w produkcji i budowie domów z bali drewnianych. Od dwóch lat jest tam Dyrektorem ds. Straegii i Rozwoju Biznesu.

  Nasza kandydatka angażuje się też charytatywnie. Współorganizuje konkursy „Heart Fashion” (promując zdolnych projektantów) oraz „Znak dobra” (nagłaśniający pozytywne akcje społeczne). Jest też doradcą zawodowym. Pomaga m.in. wrócić na rynek pracy kobietom po urlopie rodzicielskim i wychowawczym.

  Jak głosować?
  Aby zagłosować, należy wysłać SMS pod numer 72355 (w treści wpisując SUPER.numer kandydatki). Koszt SMS-a to 2,46 zł.
  Głosowanie trwa do 31 marca.

  ZOBACZ WYNIKI


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo