Kobieta Przedsiębiorcza 2015: Ważna miłość do ludzi

  Kobieta Przedsiębiorcza 2015: Ważna miłość do ludzi

  Anna Jarmuż, Joanna Labuda

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Izabela Węgłowska-Ciszak, SMS o treści SUPER.116
  1/5
  przejdź do galerii

  Izabela Węgłowska-Ciszak, SMS o treści SUPER.116

  Trwa nasz plebiscyt Kobieta Przedsiębiorcza 2015. Tym razem prezentujemy Wam sylwetki kobiet, których przedsiębiorczość wyrasta z miłości do ludzi.
  Jest nas 21 kobiet i tyle samo pomysłów, jak pomagać ludziom. Robimy to w każdy możliwy sposób, czy to darowizną rzeczową, pieniężną, czy też organizując eventy. Wszystko po to, żeby sprawić komuś radość - mówi Izabela Węgłowska-Ciszak (SMS o treści SUPER.116). To nasza kandydatka do tytułu Kobiety Przedsiębiorczej 2015 i prezydent Lions Club Poznań New Design. Jej stowarzyszenie najpierw poznaje potrzebujących, a później skutecznie im pomaga.

  - Zorganizowałyśmy już charytatywne pokazy kinowe, koncerty i pikniki. Dla dzieci malowałyśmy też motyle w hospicjum - wymienia Izabela Węgłowska-Ciszak. To jednak nadal nie wszystko. W ubiegłym roku w Hannoverze Lions Club Poznań New Design zorganizował koncert charytatywny na rzecz Hospicjum Palium. - Zebraliśmy 10 tys. euro - chwali się nasza kandydatka.

  Z kolei w marcu stowarzyszenie przypominało dzieciom i ich rodzicom, jak fajne jest czytanie bajek. Już po raz trzeci mogli oni wziąć udział w słynnym Bajkowisku. - Podczas imprezy staramy się realizować kilka celów. Dodatkowo różne firmy wpłacają nam darowizny. Dzięki temu na rzecz Hospicjum Palium zebraliśmy 32 tys. złotych - mówi Izabela Węgłowska-Ciszak.

  26 lat pracy dla ludzi
  Urodzona by dawać innym radość i nadzieję. Jest osobą znaną i kochaną za pomoc, którą niesie potrzebującym - tak brzmi zgłoszenie kandydatury Krystyny Janickiej (SMS o treści SUPER.166). Oto najaktywniejsza w Kórniku działaczka społeczna, a także przewodnicząca Kórnickiego Towarzystwa Pomocy Społecznej i inicjatorka powołania w gminie sztabu WOŚP.  Jak mówi, zaczęła pomagać, bo widziała, że w obliczu transformacji ustrojowej, ludzie na wsiach stali się bezradni.

  - Szczególnie źle było w wiejskich szkołach. Dlatego na początek zaczęliśmy w jednej ze szkół fundować śniadania. Reszta potoczyła się już sama - mówi Krystyna Janicka.

  Przez 26 lat Krystyna Janicka wraz z KTPS organizuje m.in. dożywianie dzieci w szkołach, imprezy gwiazdkowe i wypoczynek letni dla dzieci z biednych rodzin.

  - Nie wyobrażam sobie siedzieć w domu i nic nie robić. Pomaganie jest moją pasją - mówi Krystyna Janicka.

  ZOBACZ WYNIKI

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wykształcenie młodych kobiet

  Magdalena (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  Akademia Królowej Jadwigi gwarantuje mi, jako matce wszechstronny rozwój dziecka, poprzez zainteresowanie edukacją klasyczną, savoir vivre czy omal zapomnianą kaligrafię. Ania z niezwykle kruchej i...rozwiń całość

  Akademia Królowej Jadwigi gwarantuje mi, jako matce wszechstronny rozwój dziecka, poprzez zainteresowanie edukacją klasyczną, savoir vivre czy omal zapomnianą kaligrafię. Ania z niezwykle kruchej i wrażliwej dziewczynki/nastolatki przekształca się w subtelną, wyrafinowaną młodą kobietę, która rozpoczyna swe dojrzałe życie z godnością oraz silną identyfikacją narodową i kulturową. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo