Kobiety przedsiębiorcze 2015 nagrodzone [ZDJĘCIA]

  Kobiety przedsiębiorcze 2015 nagrodzone [ZDJĘCIA]

  Anna Jarmuż, Joanna Labuda

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kobiety przedsiębiorcze 2015 nagrodzone
  1/13
  przejdź do galerii

  Kobiety przedsiębiorcze 2015 nagrodzone ©Waldemar Wylegalski

  Nagrodziliśmy najbardziej aktywne panie w Wielkopolsce. W piątek na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podsumowująca plebiscyt Kobieta Przedsiębiorcza 2015. Laureatki otrzymały dyplomy, statuetki oraz tulipany Głos Wielkopolski (odmiana wyhodowane w Chrzypsku Wielkim w 70. rocznicę powstania naszego dziennika.
  Tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2015 w Wielkopolsce zdobyła poznanianka Monika Zygmunt - Jakuć - dyrektor zarządzający firmy szkoleniowo - wdrożeniowej „Bez Owijania”.

  - Żyłkę przedsiębiorczości wyniosłam z domu - mówiła nasza zwyciężczyni. - Od najmłodszych lat wiedziałam, jak to jest prowadzić własną firmę. Za to bardzo dziękuję mojemu tacie.

  Drugie miejsce w naszym plebiscycie zajęła Alicja Płóciennik - prezes Towarzystwa Sportowego Ostrovia (Ostrów Wielkopolski), a trzecie Liliana Rak - Urbaniak - dyrektor finansowy i prokurent firmy Spomasz (Pleszew).


  - Przedsiębiorczość to u kobiet cecha charakteru. Wiemy to od naszych matek, żon, wspólniczek i managerów - stwierdził Adam Trybusz, Kanclerz Loży Wielkopolskiej, Wiceprezesa Zarządu Business Centre Club.

  Z kolei Leszek Waligóra, zastępca redaktora naczelnego Głosu Wielkopolskiego zwrócił uwagę na tablicę upamiętniającą doktorów honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego. - Na razie na tej tablicy są tylko dwie kobiety, ale czuję, że z biegiem czasu mężczyzn będzie tam coraz mniej - mówił Leszek Waligóra.

  Przypuszczenia mają uzasadnienie w faktach. Jak mówiła dr Alicja Hadryś - Nowak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Instytutu Biznesu Rodzinnego - w swoim wykładzie na temat kobiet liderek, te można spotkać nie tylko w biznesie, ale też m.in. w sporcie, kulturze, muzyce, polityce. Co więcej, z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Harvarda wynika, że kobiety radzą sobie w tej roli lepiej od mężczyzn.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo