Kolarstwo: Sukcesy młodzieży z UKS Mróz Jedynki Kórnik na torze w Pruszkowie. Trener Robert Taciak ma już w zespole młodych mistrzów sprintu

Mateusz Przymusiński (w środku) z pozostałymi medalistami konkurencji keirin w zawodach PP na torze w Pruszkowie Fot. Archiwum Roberta Taciaka
O sporą niespodziankę postarali się młodzi zawodnicy UKS Mróz Jedynki Kórnik, prowadzeni przez trenera Roberta Taciaka, w Pucharze Polski w Pruszkowie. W stawce 100 chłopców i 50 dziewcząt w wieku 15-16 lat największe sukcesy odniosła Joanna Błaszczak.

Została ona okrzyknięta „królową sprintu”, gdyż wygrała kwalifikacje na 200 m ze startu lotnego z czasem 12,71 sek, następnie całą rywalizację sprinterską, pokonując zdecydowanie w finale 2:0 wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski z roku 2018, Olgę Wankiewicz z Copernicusa Toruń. Trzecie zwycięstwo Błaszczak odniosła w konkurencji keirin (za motorem), w której również zwyciężyła we wszystkich rozegranych biegach. W finałowym ponownie pokonała Wankiewicz. Młoda kolarka z Kórnika wystartowała jeszcze w czwartej konkurencji wraz z Emilią Jurgą ,w sprincie drużynowym, zajmując 4 miejsce.

Nie mniejsze wrażenie pozostawił po sobie na pruszkowskim torze Mateusz Przymusiński, który w eliminacjach sprintu zajął 3 miejsce z czasem 11.41 sek. W rywalizacji sprinterów uplasował się na 5 miejscu, minimalnie przegrywając w 1/4 finału z Jakubem Kozickim z Piasta Szczecin. Kórniczanin wszystko powetował sobie w keirinie, najbardziej widowiskowej konkurencji sprinterskiej. Najpierw zdecydowanie zwyciężył w eliminacjach, a następnie w półfinale. W ostatnim biegu, w finale trafił na samych najlepszych zawodników tej konkurencji Również w tym biegu prowadził od startu do mety, nie pozwalając się wyprzedzić przez ostatnie trzy okrążenia. Drugi na mecie był rywal ze sprintu Kozicki, a trzeci Tomasz Dobrzyński ALKS Stal Grudziądz.

Przymusiński wystartował również z Janem Szyszką i Wiktorem Perzem w sprincie drużynowym, zajmując jak na debiutantów bardzo dobre, szóste miejsce. Szyszka i Perz wystartowali jeszcze w wyścigu madison (dwójkami), w którym zajęli piątą lokatę.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani