Kolarstwo: W Śremie triumf Macieja Bodnara

Piotr Kurek
Od lewej najlepsi w Śremie: Huzarski, Bodnar i Taciak
Od lewej najlepsi w Śremie: Huzarski, Bodnar i Taciak P. Kurek
Maciej Bodnar został kolarskim mistrzem Polski w indywidualnej jeździe na czas. Zawodnik włoskiej grupy Liqui-gas tytuł wywalczył wczoraj w Śremie. To jego pierwszy złoty medal w kategorii elita w krajowych mistrzostwach.

Na starcie stanęło tylko 20 kolarzy, którzy mieli do pokonania dystans 46 kilometrów. Ruszali na trasę ze śremskiego rynku, a następnie pedałowali na dwóch 23-kilometrowych rundach wokół miasta.

Najszybciej mistrzowską trasę pokonał 24-letni Maciej Bodnar, który uzyskał czas 57.08,69, przy średniej prędkości 48,31 kilometra na godzinę.

Drugie miejsce ze stratą 33 sekund zajął Bartosz Huzarski (włosko-ukraińska grupa ISD), a trzeci był Wielkopolanin Mateusz Taciak (Mróz Action Uniqa), który stracił do Bodnara minutę i pięć sekund. Taciak po raz trzeci w elicie wywalczył brąz. - Kiedyś nadejdzie jednak taki dzień, że wygram - stwierdził sympatyczny kolarz Mroza.

Kolejne trzy miejsca zajęli: 4. Marek Rutkiewicz (DHL-Author), 5. Marcin Sapa (Lampre), 6. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice).