Kolej bardziej dostępna w Wielkopolsce

Artykuł sponsorowany - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Na stacji Łęka Opatowska oraz przystanku Solec Wielkopolski podróżni już niebawem będą mogli korzystać z nowych, wygodnych peronów. Wszystko dzięki inwestycji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., której celem jest zapewnienie lepszego dostępu do kolei osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Łącznie w ramach projektu przebudowane zostaną 22 perony, z czego 6 w województwie wielkopolskim na linii kolejowej pomiędzy Poznaniem a Kluczborkiem. Projekt o wartości ok. 100 mln zł współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nowe perony w Solcu Wielkopolskim oraz Łęce Opatowskiej dostosowane zostaną do potrzeb podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się. Dla osób niewidomych oraz niedowidzących powstaną ścieżki naprowadzające, które ułatwią orientację na peronach.

Nowe obiekty będą wyższe, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Na stacji Łęka Opatowska oraz przystanku Solec Wielkopolski zdemontowane zostały już stare konstrukcje. Obecnie trwają prace związane z budową nowych peronów. Podróżni będą mogli z nich korzystać od początku lipca (Solec Wielkopolski) oraz połowy sierpnia (Łęka Opatowska).

Od końca grudnia zeszłego roku użytkowany jest nowy peron w Domaninie. Na trasie Poznań – Kluczbork przebudowane zostaną jeszcze perony w Słupi, Pierzchnie oraz Kępnie.

Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny

Dodaj ogłoszenie