Koleje Wielkopolskie: Cudzoziemiec bez złotówek w pociągu....

  Koleje Wielkopolskie: Cudzoziemiec bez złotówek w pociągu. Co robić?

  MIKO

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przepisy przewoźników kolejowych nie ułatwiają życia obcokrajowcom

  Przepisy przewoźników kolejowych nie ułatwiają życia obcokrajowcom ©Waldemar Wylegalski

  Przepisy przewoźników kolejowych nie ułatwiają życia obcokrajowcom. My, jako współpasażerowie, nieraz potrafimy jednak sytuację ocieplić.
  Przepisy przewoźników kolejowych nie ułatwiają życia obcokrajowcom

  Przepisy przewoźników kolejowych nie ułatwiają życia obcokrajowcom ©Waldemar Wylegalski

  7 listopada wraz z synem jechałam pociągiem Kolei Wielkopolskich relacji Poznań Główny - Konin o godzinie 15.10 - pisze do nas pani Anna.

  - Podróżował nim również młody człowiek niemówiący po polsku. Posiadał bilet kupiony na pociąg IC, ale jak tłumaczył nie zdążył na niego w Poznaniu, polecono mu więc by dojechał do Konina, a tam będzie mógł się przesiąść na kolejny "swój" pociąg. Problem w tym, że miał bilet innego przewoźnika (IC) natomiast nie mógł kupić biletu na przejazd KW.
  Tłumaczył, że biletomat, który jest w pociągu nie przyjmuje jego karty kredytowej a w portfelu ma tylko euro. Pani konduktor bardzo słabo znała angielski i mój syn był tłumaczem, przez chwilę się wahała co zrobić. Z pomocą przyszła inna pasażerka, która zapłaciła za bilet tego chłopaka w złotówkach (niecałe 20 zł), bo - jak powiedziała - trzeba pokazać innym, że Polska to przyjazny kraj i stać nas na ludzkie gesty. Nie chciała przyjąć euro - informuje Czytelniczka.

  Czytaj także: Nowy rozkład jazdy pociągów PKP od 9 grudnia. Będzie więcej pociągów z Poznania do Warszawy

  - Sytuacja miała miejsce między Swarzędzem a Paczkowem. Chłopak był bardzo wdzięczny za pomoc, pani konduktor też za pomoc podziękowała i poszła dalej sprawdzać bilety. To znakomity dowód na to, że to od nas ludzi zależy jak potoczy się sprawa i jak zostanie problem rozwiązany. A należy pisać nie tylko o zachowaniach, które budzą w nas wzburzenie ale i chwalić te, które są pozytywne. Wiem, że regulamin regulaminem, zasady przewoźnika itd., ale uśmiech i chęć pomocy - bezcenne! – podsumowuje nasza internautka.

  Co mógłby zrobić cudzoziemiec, gdyby nie znalazła się miła współpasażerka?

  - Zgodnie z regulaminem przewozu, w takiej sytuacji konduktor może wystawić wezwanie do zapłaty - wyjaśnia Julita Krynicka, naczelnik Kolei Wielkopolskich.

  - Jeśli kwota z wezwania zostanie wpłacona w naszej kasie w ciągu 48 godzin wyniesie dokładnie tyle samo co cena biletu, bez opłaty dodatkowej. Na wezwaniu jest także konto Kolei, a wobec tego można też zrobić przelew. U konduktora można kupić bilet, ale tylko za złotówki - jeżeli jest to gotówka albo zapłacić za niego kartą.

  Zobacz też:

  POLECAMY:
  Na własne oczy: Infinity Float (kapsuła) - zobacz wideo:


  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  Db (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Szkoda że połowa personelu spółki nie zna o czymś takim. Gdy dwa miesiące temu chciałem tak zapłacić, babka pierwszy raz o tym słyszała

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Baju baju

  mc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Historyjka wyssana z palca to raz. Po dwa to jak mają koleje ułatwiać życie takim gamoniom? Może konduktor ma w pociągu prowadzić jeszcze kantor wymiany walut? To raczej wina tych co doradzili mu...rozwiń całość

  Historyjka wyssana z palca to raz. Po dwa to jak mają koleje ułatwiać życie takim gamoniom? Może konduktor ma w pociągu prowadzić jeszcze kantor wymiany walut? To raczej wina tych co doradzili mu żeby pojechał innym pociągiem a nie powiedzieli że potrzebuje inny bilet.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo