Kolejna wygrana piłkarek Medyka Konin

macZaktualizowano
Anna Gawrońska
Wyjazdowym zwycięstwem 2:0 z beniaminkiem ekstraligi Sztormem Gdańsk zakończyły występy w tym roku mistrzynie Polski piłkarki Medyka POLOmarket Konin. W 14 spotkaniach obecnego sezonu koninianki zanotowały dwanaście zwycięstw oraz dwa remisy, i z dorobkiem 38 punktów zdecydowanie prowadzą w tabeli. O osiem punktów wyprzedzają Górnika Łęczna oraz już o 14 punktów Zagłębie Lubin. Zespół trenera Romana Jaszczaka jest na jak najlepszej drodze do trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego.

W sierpniu beniaminek z Gdańska po bezbramkowym remisie niespodziewanie wywiózł z Konina jeden punkt. W sobotę we Władysławowie, bo tam zespół Sztorm rozgrywa swoje mecze, niespodzianki już nie było. Mistrzynie Polski zasłużenie wygrały 2:0.
Koninianki nie mogły wystąpić w sobotę w optymalnym składzie, między innymi zabrakło chorej Agaty Tarczyńskiej oraz kontuzjowanej Dagmary Grad. Szczególnie absencja tej drugiej, która wymusiła roszady w formacji defensywnej sprawiła, że "z tyłu" koninianki grały mniej mniej pewnie niż zazwyczaj. Pierwszy gol padł tuż przed przerwą, kiedy składną akcję Patrycji Balcerzak i Aleksandry Sikory wykończyła kapitan konińskiego zespoły Anna Gawrońska kierując piłkę do pustej już bramki przeciwniczek. Rezultat w 73. minucie ustaliła po efektownej indywidualnej akcji Natalia Pakulska.

– Mój zespół wygrał zasłużenie, choć muszę przyznać, że nie było łatwo. Od początku dyktowaliśmy warunki na boisku, ale rywalki broniły się bardzo mądrze i do tego wyprowadzały groźne kontry. Gdańszczanki stworzyły trzy stuprocentowe sytuacje strzeleckie, których na szczęście dla nas nie wykorzystały. Cieszy kolejne zwycięstwo oraz fakt, że uniknęliśmy kontuzji – powiedział nam po meczu trener Medyka POLOmarket Roman Jaszczak.
Odnotować wypada debiut w ekstralidze młodej Marty Fill, która w ostatnich minutach spotkania zastąpiła Annę Gawrońską.

Sztorm Gdańsk – Medyk POLOmarket Konin 0:2 (0:1). Bramki:
0:1 Anna Gawrońska (44), 0:2 Natalia Pakulska (73).