Kolejna wygrana piłkarzy ręcznych MKS Poznań

mac
MKS Poznań w czerwonych strojach
MKS Poznań w czerwonych strojach Waldemar Wylegalski
W pierwszej lidze piłki ręcznej mężczyzn trwa seria zwycięstw Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Przybylskiego wysoko pokonali w derbach regionu Nielbę Wągrowiec 30:22 i z kompletem punktów w tabeli grupy B tylko gorszą różnicą bramek ustępują prowadzącemu Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski.

W Ostrowie Wielkopolskim kibice byli świadkami popisu gospodarzy, którzy od początku do końca dominowali na boisku, systematycznie powiększając przewagę. Nielbiści nie mieli żadnych atutów, by przeciwstawić się świetnie dysponowanym rywalom.

W grupie A z bardzo dobrej strony zaprezentowali się piłkarze ręczni MKS Poznań, którzy nadal udane występy u siebie, przeplatają znacznie słabszymi na wyjeździe. Tym razem podopieczni trenera Domana Leitgebera pewnie wygrali z dotychczasowym liderem Sokołem Browar Kościerzyna 27:21. Zespół z Kościerzyny spadł na czwarte miejsce, a nowym liderem jest Wybrzeże Gdańsk.

Poznaniakom, którzy awansowali na szóstą pozycję, w zasłużonym zwycięstwie nie przeszkodził brak w składzie doświadczonych Rafała Niedzielskiego i Jakuba Pochopienia. Do przerwy gospodarze prowadzili 12:9. Po zmianie stron nie zwolnili tempa. Na 13 minut przed końcem meczu prowadzili już 20:13. Jednym z bohaterów spotkania był doświadczony Jakub Kasperczak, który w jednej z akcji ofensywnych niefortunnie zderzył się z Maciejem Tokajem i ukruszył trzy zęby. Nie zważając na ból dograł do 50. minuty, zdobył w tym czasie pięć bramek, będąc najskuteczniejszym graczem drużyny.

Z kompletu punktów cieszyli się również Real Astromal Leszno, który przed własną widownią zwyciężył Orlen Wisłę II Płock 37:33. Leszczynianie wygrali zasłużenie, wprawdzie sześć minut po przerwie goście zbliżyli się na tylko jednego gola (22:21), ale podopieczni Ryszarda Kmiecika szybko opanowali sytuację. Kibice zobaczyli strzelecki festiwal, bo 70 bramek nie zdarza się zbyt często.

Zawiódł natomiast Wolsztyniak, który w beznadziejnym stylu przegrał u siebie z Warmią Traveland Olsztyn różnicą 10 goli (19:29). Początek meczu należał wprawdzie do gospodarzy (4:2), ale szybko do głosu doszli przyjezdni, nie pozostawiając miejscowym żadnych złudzeń. W ślady zespołu z Wolsztyna poszli niestety piłkarze ręczni MKS Kalisz, przegrywając wyjazdowy mecz ze Spójnią Gdynia jeszcze wyżej, bo aż różnicą 11 bramek (18:29).

MKS Poznań – Sokół Browar Kościerzyna 27:21 (12:9). Bramki dla MKS Poznań: Kasperczak 5, Tokaj i Bekisz po 4, Pacał i Przedpełski po 3, Leder, Niedzielak i Bartłomiejczyk po 2, Łączkowiak i Klopsteg po 1.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Nielba Wągrowiec 30:22 (16:11). Najwięcej bramek dla Ostrovii: Tomczak 8, Kuśmierczyk 7, Łyżwa 4, Staniek 2, Klara 2, Bielec 2, Jedwabny 2; najwięcej dla Nielby: Widziński 9, Pawlaczyk 5, Smoliński 2, Hoffman 2.

Real Astromal Leszno – Orlen Wisła II Płock 33:27 (19:15). Najwięcej bramek dla Realu Astromalu: Przekwas 9. Wesołek 9, Misiaczyk 8, Marcin Tórz 7, Łuczak 2, Krystkowiak. 2.

Wolsztyniak Wolsztyn – Warmia Traveland Olsztyn 19:29 (10:14). Najwięcej bramek dla Wolsztyniaka: Gessner 4, Kuta 3, H. Kaczmarek 3, Głowacki 3.

Spójnia Gdynia – MKS Kalisz 29:18 (15:6).
Najwięcej bramek dla MKS Kalisz: Księżak 3, Czerwiński 3, Adamski 2, Nieradko 2, Nowakowski 2.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland